Pseudokonkurs "Koncert życzeń"
#1
W rozmowach wokół jednej ciekawej rzeczy, jaką ma ujawnić Czerwony, wysunąłem pomysł takiego oto czegoś, właściwie jako pretekstu do napisania jakiegoś scenariusza na ciekawy temat.

Zasady pseudokonkursu:
1. Chętny zawodnik zgłasza się w tym temacie i prosi o nominację (może konkretną osobę, może rzucić opcję "kto pierwszy ten lepszy").
2. Nominująca osoba wyznacza datę rozejścia się linii czasowych i/lub datę "startu" scenariusza, oraz 2-5 motywów wedle uznania, podobnie jak w konkursie "Chryzantemy i Motywy".
3. Zawodnik publikuje scenariusz w tym temacie. Zasady zgłoszeń są podobne jak w powyższym konkursie.
4. Konkurs trwa aż nam się znudzi. Wtedy zrobimy ewentualnie ankietę i wybierzemy zwycięzców.
5. W nagrodę można wygrać Niderlandy (pierwsza nagroda) albo Nowe Polesie (Alaskę w naszej linii czasowej, druga nagroda). Odebrać sobie trzeba samemu.

Proszę o nominację Czerwonego Big Grin

edit: Aha, można brać udział wiele razy.
Odpowiedz
#2
Dziękuję, przyjmuję nominację! Mam ambicję skłonić cię do nieco czerwoningowego scenariusza, choć oczywiście zakreślone ramy wcale nie są mocno wiążące i równie dobrze możesz zupełnie polecieć ze szmeryzmami Big Grin W każdym razie, próbowałem motywów które przynajmniej w zamierzeniu trzymają się ziemi.

A oto i one:
- Polska większa (choćby trochę), niż kiedykolwiek w rzeczywistości,
- stabilny ustrój demokracji parlamentarno-gabinetowej,
- silne w polityce stronnictwo sanacji skupione wokół Piłsudskiego (który może żyć lub nie),
- istotna pozycja arystokracji mimo przeprowadzonej reformy rolnej,
- Polska posiada przynajmniej jedną kolonię, bądź była w przeszłości metropolią i ma z byłymi koloniami dość silne związki.
Odpowiedz
#3
Możesz podać:

Cytat:datę rozejścia się linii czasowych i/lub datę "startu" scenariusza

żeby mnie poprowadzić? To znaczy mogę spróbować wywnioskować, ale ciekawiej by było mieć to zadane może?
Odpowiedz
#4
Przepraszam, za bardzo skupiłem się na motywach Big Grin

W sumie nie chcę cię ograniczać jeśli chodzi o sposób dojścia do tego scenariusza a punkt rozejścia jakoś narzucałby wizję, więc podaję datę startu: 1 stycznia 1958 r.
Odpowiedz
#5
Ponieważ oczywiście zacząłem się rozpisywać, dałem oddzielny temat: https://kanciapa.pbf.net.pl/thread-761-p...ml#pid8270

Cytat:- Polska większa (choćby trochę), niż kiedykolwiek w rzeczywistości,
Tu nagiąłem stosunkowo najbardziej. Oficjalnie jest to Cesarstwo Poznania Tongue i idzie mocno w moje ostatnie myśli (jak w Temestrii) o polskości, która poszła inną historyczną ścieżką, trochę jak Austria na Austro-Węgrzech czy coś. Czy technicznie rzecz biorąc jest to większe niż RON w 1617 roku to nie jestem pewien (zresztą teraz jestem w obozie że RON to nie Polska Tongue ), ale pewnie Nigeria -- która jest większa niż Ukraina irl -- powinna to załatwić. Generalnie jak widać chciałem pójść w historycznie oryginalnym kierunku jeśli chodzi o scenariusze Polska stronk i nie mamy Kijowa ani Mińska, mamy za to Berlin, Petersburg i Sztokholm.
Cytat:- stabilny ustrój demokracji parlamentarno-gabinetowej,
Jest. Aż sprawdziłem czy system brytyjski się liczy, ale najwyraźniej tak.
Cytat:- silne w polityce stronnictwo sanacji skupione wokół Piłsudskiego (który może żyć lub nie),
Piłsudski jest przerobiony do scenariusza, ale obecny (choć już zmarł oczywiście).
Cytat:- istotna pozycja arystokracji mimo przeprowadzonej reformy rolnej,
To nie jest do końca zarysowane w mojej głowie, ale ponieważ nasza administracja to władztwa dynastyczne jest dobre pole do tego.
Cytat:- Polska posiada przynajmniej jedną kolonię, bądź była w przeszłości metropolią i ma z byłymi koloniami dość silne związki.
Jest. W sumie zapomniałem tam napisać, że te ziemie jasnozielone są trzymane jako okupacja b. kolonii niemieckich i... rosyjskich, ale wspomnę w historii jak ją będę kończył.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości