Prasa ogólnokrajowa
#1
(...)
Odpowiedz
#2
31 października 1922 roku

Cytat:
[Obrazek: 830TheTimes.jpg]

Mussolini tymczasową głową Republiki Włoskiej.

Po wygranym referendum niepodległościowym (niedziela 22 października) po niecałych dwóch tygodniach wycofały się z terytorium włoskiego na sąsiednie wyspy w tym głównie Sycylię i do państwa kościelnego wojska cesarskie. Cesarz realizując wolę Francuzów mianował dziś Mussoliniego tymczasową głową Republiki Włoskiej.

Benito Mussolini był od lat socjalistycznym i niepodległościowym dziennikarzem. Odbył służbę wojskową w Egipcie, oraz potajemnie działała w Armii Republiki Włoskiej. Dziś jest przywódcą, tej niedawno terrorystycznej organizacji, która zgodziła się na zawieszenie broni w zamian za negocjacje w sprawie referendum.

Odzyskanie przez Włochy niepodległości nie kończy problemów Cesarstwa. Elity nowej Republiki chcą rozszerzenia państwa o wyspy zarówno przybrzeżne jak wyspy toskańskie, ale również o Sycylię, Sardynię, Korsykę. Do tego wypowiedzi nowego przywódcy są dość ciepłe w stosunku do Jugosławii, Polski i Rosji, co wskazuje na szukanie jakiejś alternatywy politycznej dla dominującej w regionie Francji.

Wśród środowisk włoskich niepodległościowców słychać o dwóch wizjach. Osi Republikańskiej składającej się z Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Republiki Włoskiej i Rosyjskiej Republiki Konsularnej, oraz o sojuszu ze Związkiem Pansłowiańskim. Druga opcja jest dużo bardziej prawdopodobna biorąc pod uwagę zaangażowanie Republiki konsularnej w Chinach, oraz słabość Świętego Cesarstwa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości