Kanciapa: historie nieprawdziwe
Prasa ogólnokrajowa - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 8. "Wielka Polska Narodowa" (po przejściach) (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-156.html)
+----- Dział: Media (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-160.html)
+----- Wątek: Prasa ogólnokrajowa (/thread-674.html)



Prasa ogólnokrajowa - Saint/Pisces Aphrodite - 01.10.2017

(...)


RE: Prasa ogólnokrajowa - Saint/Pisces Aphrodite - 04.10.2017

31 października 1922 roku

Cytat:
[Obrazek: 830TheTimes.jpg]

Mussolini tymczasową głową Republiki Włoskiej.

Po wygranym referendum niepodległościowym (niedziela 22 października) po niecałych dwóch tygodniach wycofały się z terytorium włoskiego na sąsiednie wyspy w tym głównie Sycylię i do państwa kościelnego wojska cesarskie. Cesarz realizując wolę Francuzów mianował dziś Mussoliniego tymczasową głową Republiki Włoskiej.

Benito Mussolini był od lat socjalistycznym i niepodległościowym dziennikarzem. Odbył służbę wojskową w Egipcie, oraz potajemnie działała w Armii Republiki Włoskiej. Dziś jest przywódcą, tej niedawno terrorystycznej organizacji, która zgodziła się na zawieszenie broni w zamian za negocjacje w sprawie referendum.

Odzyskanie przez Włochy niepodległości nie kończy problemów Cesarstwa. Elity nowej Republiki chcą rozszerzenia państwa o wyspy zarówno przybrzeżne jak wyspy toskańskie, ale również o Sycylię, Sardynię, Korsykę. Do tego wypowiedzi nowego przywódcy są dość ciepłe w stosunku do Jugosławii, Polski i Rosji, co wskazuje na szukanie jakiejś alternatywy politycznej dla dominującej w regionie Francji.

Wśród środowisk włoskich niepodległościowców słychać o dwóch wizjach. Osi Republikańskiej składającej się z Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Republiki Włoskiej i Rosyjskiej Republiki Konsularnej, oraz o sojuszu ze Związkiem Pansłowiańskim. Druga opcja jest dużo bardziej prawdopodobna biorąc pod uwagę zaangażowanie Republiki konsularnej w Chinach, oraz słabość Świętego Cesarstwa.