[zamknięte] Gra o Tron[gra planszowa na forum]
#1
Nieco odkurzę temat,

proponuje byśmy przez forum zagrali w Grę o Tron I ed.(http://www.rebel.pl/product.php/1,302/22...-Tron.html). W skrócie jest to gra planszowa oparta na negocjacji, z mechaniką z niewielką dozą losowości i co najważniejsza trwająca skończoną ilość tur oraz dająca szanse na jednoznaczne zwycięstwo.

Moja rola ograniczyłaby się do bycia gościem który zbiera deklarację, a gracze mogliby się komunikować w dowolny sposób, ba nawet jakby chcieli to by mogli komentować wydarzenia oraz mógłbym założyć jakaś gazetkę jak sucha mechnika to za mało Wink Każdy z graczy posiadłbym swoje tajne forum, na którym przedstawiałbym swoją ostateczną deklarację co do ruchu.

Zasadniczo potrzebuje 3 graczy, maks 5 (lub 6 jeśli gracze chcą grać z dodatkiem).

Wiem, że to nie PBF z prawdziwego zdarzenia ale może chwyci. Jakby się zgłosiło 2 graczy, jestem w stanie zaproponowwać coś innego, ale wydaje mi się, że tempo GoT najlepiej pasuje by je spokojnie rozegrać przez forumSmile

EDIT: Zgłoszenia do końca miesiąca.

EDIT 2
Odpowiedz
#2
(Formalizm szmerowski): wyznacz termin zgłoszeń Tongue

Pytanie, które się ofc nasuwa: czy od graczy wymaga się posiadania pudełka z grą? (Ja nie mam). A jeśli nie, to jak odbędzie się zapoznanie nas z instrukcją i co zastąpi planszę?

Ja nie jestem obecnie w zbyt growym nastroju, ale nie wykluczam pykania dla towarzystwa, jeśli nie będzie to zbyt absorbujące.
Odpowiedz
#3
Nie ma potrzeby. Instrukcja jest dostępna legalnie na necie, podobnie jak skan planszy, resztę elementów wam podam(i tak są w instrukcji) a pudło z grą mam ja. Jak zbierze się ekpia, to podam stosowne linki. Plansza to będzie stosowna grafika, gdzie będe zaznaczać wasze pionki i wydane rozkazy (to nawet Paint da rade)

Gra nie jest zbyt absobująca, wydanie rozkazów na turę to jest 5-10 minut, potem ich rozegrania. Jakby się spręzyć to możemy pykać turę dziennie, a jest ich do rozegrania 10. Oczywiście możemy też dużo wolniej, ale w skali dnia gra nie jest zbyt absorpująca, chyba, że ktoś chce prowadzić nieskończone negocjacje.

A termin dodałem w pierwszym poście. Znajomość książek nie jest wymagana, ani nawet wskazana choć pewnie jakiś minimalnie większa zabawa będzie.

EDIT: Może puścisz ogłoszenia via FB? Smile
Odpowiedz
#4
OK, puściłem. Choć prawdę mówiąc myślę, że ciekawiej byłoby zrobić kolejny warszawski synodzik i rozegrać taką partię na żywo Big Grin
Odpowiedz
#5
Spoko, lokal też zapewnie. Ale w sumie byłem ciekawy czy tutaj jeszcze ktoś zagląda Smile
Odpowiedz
#6
Do Krakowa przyjedźcie, a nie. Warszawiaki zakichane.
Сильна ли Русь? Война, и мор,
И бунт, и внешних бурь напор
Ее, беснуясь, потрясали —
Смотрите ж: все стоит она!
А вкруг ее волненья пали —
И Польши участь решена...​
Odpowiedz
#7
Dlatego kompromisowo proponuje GoT przez forum.
Odpowiedz
#8
(19.11.2014, 20:55)Szmer napisał(a): OK, puściłem. Choć prawdę mówiąc myślę, że ciekawiej byłoby zrobić kolejny warszawski synodzik i rozegrać taką partię na żywo Big Grin

Też tak sądzę.

(19.11.2014, 23:34)Ruski napisał(a): Do Krakowa przyjedźcie, a nie. Warszawiaki zakichane.

Do Krakowa niestety cała północ ma daleko, a PKP ostatnio obcina liczbę tanich połączeń żeby ludzie płacili za Pendolino Tongue
Odpowiedz
#9
(20.11.2014, 13:56)Czerwony napisał(a): Też tak sądzę.

Jak tym razem dowiem się wcześniej, to chętnie ale mimo wszystko bym zagrał przez forum Smile
Odpowiedz
#10
Mogę spróbować, choć nie wiem czy nowa Dynia nie zaspokoi w pełni moich potrzeb knucia, spiskowania i skurwysyństwa Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości