Kanciapa: historie nieprawdziwe
[zamknięte] Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [zamknięte] Gra o Tron[gra planszowa na forum] (/thread-487.html)

Strony: 1 2 3


[zamknięte] Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ogar - 18.11.2014

Nieco odkurzę temat,

proponuje byśmy przez forum zagrali w Grę o Tron I ed.(http://www.rebel.pl/product.php/1,302/22498/Gra-o-Tron.html). W skrócie jest to gra planszowa oparta na negocjacji, z mechaniką z niewielką dozą losowości i co najważniejsza trwająca skończoną ilość tur oraz dająca szanse na jednoznaczne zwycięstwo.

Moja rola ograniczyłaby się do bycia gościem który zbiera deklarację, a gracze mogliby się komunikować w dowolny sposób, ba nawet jakby chcieli to by mogli komentować wydarzenia oraz mógłbym założyć jakaś gazetkę jak sucha mechnika to za mało Wink Każdy z graczy posiadłbym swoje tajne forum, na którym przedstawiałbym swoją ostateczną deklarację co do ruchu.

Zasadniczo potrzebuje 3 graczy, maks 5 (lub 6 jeśli gracze chcą grać z dodatkiem).

Wiem, że to nie PBF z prawdziwego zdarzenia ale może chwyci. Jakby się zgłosiło 2 graczy, jestem w stanie zaproponowwać coś innego, ale wydaje mi się, że tempo GoT najlepiej pasuje by je spokojnie rozegrać przez forumSmile

EDIT: Zgłoszenia do końca miesiąca.

EDIT 2



RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Szmer - 18.11.2014

(Formalizm szmerowski): wyznacz termin zgłoszeń Tongue

Pytanie, które się ofc nasuwa: czy od graczy wymaga się posiadania pudełka z grą? (Ja nie mam). A jeśli nie, to jak odbędzie się zapoznanie nas z instrukcją i co zastąpi planszę?

Ja nie jestem obecnie w zbyt growym nastroju, ale nie wykluczam pykania dla towarzystwa, jeśli nie będzie to zbyt absorbujące.


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ogar - 18.11.2014

Nie ma potrzeby. Instrukcja jest dostępna legalnie na necie, podobnie jak skan planszy, resztę elementów wam podam(i tak są w instrukcji) a pudło z grą mam ja. Jak zbierze się ekpia, to podam stosowne linki. Plansza to będzie stosowna grafika, gdzie będe zaznaczać wasze pionki i wydane rozkazy (to nawet Paint da rade)

Gra nie jest zbyt absobująca, wydanie rozkazów na turę to jest 5-10 minut, potem ich rozegrania. Jakby się spręzyć to możemy pykać turę dziennie, a jest ich do rozegrania 10. Oczywiście możemy też dużo wolniej, ale w skali dnia gra nie jest zbyt absorpująca, chyba, że ktoś chce prowadzić nieskończone negocjacje.

A termin dodałem w pierwszym poście. Znajomość książek nie jest wymagana, ani nawet wskazana choć pewnie jakiś minimalnie większa zabawa będzie.

EDIT: Może puścisz ogłoszenia via FB? Smile


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Szmer - 19.11.2014

OK, puściłem. Choć prawdę mówiąc myślę, że ciekawiej byłoby zrobić kolejny warszawski synodzik i rozegrać taką partię na żywo Big Grin


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ogar - 19.11.2014

Spoko, lokal też zapewnie. Ale w sumie byłem ciekawy czy tutaj jeszcze ktoś zagląda Smile


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ruski - 19.11.2014

Do Krakowa przyjedźcie, a nie. Warszawiaki zakichane.


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ogar - 20.11.2014

Dlatego kompromisowo proponuje GoT przez forum.


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Czerwony - 20.11.2014

(19.11.2014, 20:55)Szmer napisał(a): OK, puściłem. Choć prawdę mówiąc myślę, że ciekawiej byłoby zrobić kolejny warszawski synodzik i rozegrać taką partię na żywo Big Grin

Też tak sądzę.

(19.11.2014, 23:34)Ruski napisał(a): Do Krakowa przyjedźcie, a nie. Warszawiaki zakichane.

Do Krakowa niestety cała północ ma daleko, a PKP ostatnio obcina liczbę tanich połączeń żeby ludzie płacili za Pendolino Tongue


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Ogar - 21.11.2014

(20.11.2014, 13:56)Czerwony napisał(a): Też tak sądzę.

Jak tym razem dowiem się wcześniej, to chętnie ale mimo wszystko bym zagrał przez forum Smile


RE: Gra o Tron[gra planszowa na forum] - Czerwony - 22.11.2014

Mogę spróbować, choć nie wiem czy nowa Dynia nie zaspokoi w pełni moich potrzeb knucia, spiskowania i skurwysyństwa Tongue