[czasowo zawieszone] Pająkmrale
#11
Ja bardziej widziałam swoją Kongresówkę połączoną z demoEuropą po I Wojnie, silnej Lidze Narodów (Szmer wpadł na coś takiego w którymś temacie na starym forum). Gracze by dostali sytuację w której w Rosji coraz silniejsze są ruchy republikańskie (bo rządzi car) i Polacy stoją przed pytaniem: wspierać demokratyzacje Rosji i współpracować z innymi narodami Imperium czy wykorzystać zamęt by uzyskać niepodległość? Oczywiście w tle będą też inne stronnictwa.
ن
Odpowiedz
#12
Rób to.
Сильна ли Русь? Война, и мор,
И бунт, и внешних бурь напор
Ее, беснуясь, потрясали —
Смотрите ж: все стоит она!
А вкруг ее волненья пали —
И Польши участь решена...​
Odpowiedz
#13
Pająk, właśnie skomunizowane USA i ekspansja czerwonych na Rosję po wojnie z Japonią zniechęciło do konfliktów wszystkie państwa europejskie w moim pomyśle (tak że nie było I w.ś. w ogóle). Myślałem, żeby tam pozostały piękne monarchie, ale mogłyby się z czasem demokratyzować. A Polska mogłaby być wtedy ostatnim bastionem białej Rosji jednocześnie, jak to bywało u Witkacego Smile ("Nienasycenie" to piękna anteczna książka)
Odpowiedz
#14
Pierwszą wojnę widzę jednak jako niezbędną z kilku powodów:

1) Istnienie Austro-Węgier, II Rzeszy i Rosji jednocześnie niestety prędzej czy później doprowadziłoby do konfliktu.
2) Chciałbym przesunąć granicę przynajmniej za Grodno, Białystok i Wilno. Ale to wszystko, Galicja przy Austrii albo Węgrzech.


Jakby Polska była bastionem "białych" jednak musiałaby być spora, przynajmniej w granicach II RP.
ن
Odpowiedz
#15
Chcę grać.? :-[
[size=8pt]I przyszli ci wszyscy Braniccy, Potoccy, Radziwiłłowie i mnóstwo innych do Cesarza Rosji, padli na kolana przed nim i mówili: „Ratuj nas Najjaśniejszy Panie przed tym parweniuszem korsykańskim.” Cesarz wzruszył się do łez na ten widok i tak im odpowiedział: „Nie bójcie się moi bracia w Chrystusie. Czyż Bóg nie jest po naszej stronie?”[/size]<br /><br />„Dzieje umierania polskiego” autor nieznany
Odpowiedz
#16
Cytat:Polacy stoją przed pytaniem: wspierać demokratyzacje Rosji i współpracować z innymi narodami Imperium czy wykorzystać zamęt by uzyskać niepodległość?
Jesteś pewien, że ktoś wybierze pierwszą opcję, jeśli naprawdę będzie możliwość obu? Big Grin
Odpowiedz
#17
Ja bym wybrał Tongue
Poza tym pomysł Wisznu i tak lepszy Sad
ن
Odpowiedz
#18
Też bym wybrał.
Сильна ли Русь? Война, и мор,
И бунт, и внешних бурь напор
Ее, беснуясь, потрясали —
Смотрите ж: все стоит она!
А вкруг ее волненья пали —
И Польши участь решена...​
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości