Pytania co do świata
#91
Tiso, o ile mi wiadomo, nie był hierarchą tylko zwykłym księdzem. To przechodziło, w Polsce księża aż do wojny byli parlamentarzystami. Zakaz dotyczył jedynie hierarchów.
Odpowiedz
#92
No to pozostawiono wyłączenie dla polskiego senatu ze względu na przedrozbiorową tradycję i na to, że nominacja królewska & dożywotniość to jednak ciut co innego niż angażowanie się w politykę z wyborami powszechnymi.
Odpowiedz
#93
Jeśli dobrze pamiętam zakaz dotyczył ubiegania się o stanowiska we władzach publicznych, a nie ich otrzymaniu. Plotki są takie, że papież wiedział o opowiadaniu się hierarchów polskich za endecją i z tego powodu taki zakaz stworzył.
Odpowiedz
#94
Ze względu, że ministerstwa podane w grze są autorskie prosiłbym o autorskie wskazanie które ministerstwo operuje jaką częścią budżetu.
Odpowiedz
#95
Zalicza się to do gier w cyferki i zgodnie z wstępnymi zapowiedziami -- jeśli gracze potrzebują jakichś statsów w grze, to opracowujemy/cie je grupowo.
Odpowiedz
#96
Tak w zasadzie, UPG kreowałeś do tej pory na dość potężną instytucję... I nie ma możliwości zablokowania sprzedaży jakiejś firmy obcemu kapitałowi? :>
Odpowiedz
#97
UPG ma duże możliwości działań pozytywnych, natomiast gorzej z zakazywaniem czegoś komuś.
Odpowiedz
#98
Czy z braku innych kandydatów Wojtkowiak zostaje premierem przez aklamację? Big Grin

Jeśli nie, to co następuje gdy IP nie wyłoni premiera w głosowaniu?
Odpowiedz
#99
Kandydat musi otrzymać większość głosów w głosowaniu. Jeśli nie wyjdzie to przy jednym lub dwóch kandydatach, otwiera się znowu przyjmowanie kandydatur (jeśli kandydatów jest więcej, skreśla się tego o najmniejszym poparciu i głosuje jeszcze raz). Za drugim takim klinczem robi się przyspieszone wybory do 1/3 izby, która siedzi w fotelach najdłużej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości