Pytania co do świata
#1
Question 
Proszę o zadawanie ich w tym temacie. W miarę możliwości ograniczajcie się do tematów, gdzie wiedza jest wam naprawdę potrzebna.
Odpowiedz
#2
Kto przewodzi niedobitkom komunistów rosyjskich i czy Wielka Brytania posiada Kanadę jak jest to na mapie bodka?
ن
Odpowiedz
#3
Jak wygląda w Polsce procedura budżetowa?
Czy premier może podać rząd do dymisji, z lub bez ministrów z "bezpośrednim mandatem"?
Czy w NaziNiemczech zachowane są tytuły szlacheckie?
Odpowiedz
#4
Takie pytanie wynikłe z tematu o ordynacji:

Jak się miewa Łódź? Z grubsza biorąc pod uwagę, że od 1964 nie była już częścią Imperium mogło to zahamować jej wzrost i najwyżej była by miastem wielkości no nie wiem, Częstochowy?
ن
Odpowiedz
#5
Ja mam pytanie o te "strefy rozwoju". Ta ostatnia afera z niewolnictwem to wypadek przy pracy i jednostkowa patologia czy raczej tak tam to wygląda, tylko niektórzy trochę przegięli i jest afera?

EDIT

I tak w sumie to jaka będzie różnica między ministrem wojny o klasie polityk, a wojskowym? Tongue
Odpowiedz
#6
Jakie państwa podpisały ten układ tokijski?
Odpowiedz
#7
Cytat: Kto przewodzi niedobitkom komunistów rosyjskich i czy Wielka Brytania posiada Kanadę jak jest to na mapie bodka?
Nie wiadomo oficjalnie. Tak, bodaj razem z Alaską.

Cytat: Jak wygląda w Polsce procedura budżetowa?
Hm, myślę, że Rada Ministrów uchwala projekt, który trafia musi przyklepać Izba Poselska. Jeśli IP nie chce zaakceptować, to może uchwalić własny projekt, który jednak wtedy musi przegłosować jeszcze Senat. Ostatnia szansa to budżet decyzją RM i Senatu. Ale chętnie bym się dowiedział, jak to wyglądało w II RP Tongue

Cytat:Czy premier może podać rząd do dymisji, z lub bez ministrów z "bezpośrednim mandatem"?
Hm. Powiedzmy, że obalenie rządu, czy to decyzją IP (jak już napisałem), czy to przez dymisję premiera, jest zawsze w całości.

Cytat: Czy w NaziNiemczech zachowane są tytuły szlacheckie?
Nie. Naziści są bardziej lewicowi niż irl, chyba ze zrozumiałych względów.

Cytat: Jak się miewa Łódź? Z grubsza biorąc pod uwagę, że od 1964 nie była już częścią Imperium mogło to zahamować jej wzrost i najwyżej była by miastem wielkości no nie wiem, Częstochowy?
Może nie jest taka wielka jest w rzeczywistości, choć miała i inne okazje do rozwoju. Ale częściowo może ci pomóc zastosowanie metody read harder do scenariusza.

Cytat: Ja mam pytanie o te "strefy rozwoju". Ta ostatnia afera z niewolnictwem to wypadek przy pracy i jednostkowa patologia czy raczej tak tam to wygląda, tylko niektórzy trochę przegięli i jest afera?
Przymusowa praca to jest "przegięcie" Mroczniaka, ale w zasadzie nikt się tam nie patyczkuje i już brutalne traktowanie schwytanych partyzantów jest na porządku dziennym. Inna sprawa, że to w dużej części odpowiedź na ich własne barbarzyńskie zachowania, tortury, terroryzm, okrutne zadawanie śmierci itd. Więc wojsko postępuje brutalnie, ale ze swojej perspektywy i tak znacznie łagodniej i bardziej cywilizowanie niż rosyjskie podziemie. Wieści o krwawych wyczynach np. komunistów i białych szeroko relacjonuje prasa od lat.

Natomiast ludność przynajmniej w teorii nie może się poruszać między strefami rozwoju, a jakakolwiek większa inicjatywa gospodarcza musi być w porozumieniu z władzami okupacyjnymi ORAZ urzędem planowania jednego z krajów monarchii. Utrzymuje się głodowe płace i duże bezrobocie. Różne firmy mają przyznane monopole na dostarczanie towarów do poszczególnych okręgów, na czym też trzepie się niezły pieniądz. Do tego dochodzą ciągłe rekwizycje na rzecz wojska.

Cytat: Jakie państwa podpisały ten układ tokijski?
Pruso-Polska, Japonia i Wielka Brytania razem z imperium. Trwają próby rozszerzenia kręgu sygnatariuszy na mniejsze państwa, ale z różnym powodzeniem.
Odpowiedz
#8
Cytat:Nie. Naziści są bardziej lewicowi niż irl, chyba ze zrozumiałych względów.
Georg Strasser żyje? Big Grin

To ich umizgi do Habsburgów byłyby trochę dziwne.
Odpowiedz
#9
Strasser może i żyje. Do Habsburgów to nie tyle umizgi, co wodzenie za nos i robienie niejasnych nadziei.
Odpowiedz
#10
Skoro lata (z pamięci) 1907-1918 to okres największej pruskiej dominacji nie znikniesz nam "Roty", co nie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości