Ankieta: Jak nazwać Lwów?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wolne, Demokratyczne i Ludowe Miasto Lwów i jego Okręg
0%
0 0%
Lwowska Republika Demokratyczna
66.67%
4 66.67%
Lwowska Rzeczpospolita Ludowa
33.33%
2 33.33%
Inne (podać w komentarzu)
0%
0 0%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[zamknięte] Tylko we Lwowie!
#21
Dziękuję za zgłoszenia. Jeszcze jeden gracz.

Wpisałem podstawowe elementy historii gry w pierwszym poście.
Odpowiedz
#22
@Wisznu, @Czerwony

Częściowo może macie rację. Z definicji PIS'owskiej prawdziwego polaka, wynika, że ja nim nie jestem, i tak też się czuję, wyobcowany w tym narodzie który uważam za ogłupiony i naiwny. Jednak faktem jest, że w Polsce się wychowałem, i pośród polaków żyje, więc lepiej ich znam i rozumie od np. takich chińczyków których znam może kilku z widzenia, z bazaru, ale nie mam pojęcia o ich mentalności, sposobie myślenia, kulturze i wychowaniu, aspiracjach życiowych itp. Nie uważam jednak by w 100% determinowało to moje możliwości wczucia się w taką czy inną kulturę czy naród. Według mnie, zbieżność poglądów, aspiracji i mentalności z danym narodem (podchodząca nawet pod swego rodzaju duchową więź), w połączeniu z dłuuugą lekturą ich obyczajów, historii, kultury, pozwoliła by mi się w ten naród wczuć i odgrywać go względnie dobrze i zgodnie z realiami.


Cytat:Myślę, że głównym problemem jest brak podświadomego związku emocjonalnego.

Nie zgodzę się z tobą. Ciekawy scenariusz i względna znajomość realiów wszystko wynagrodzą. Ja ani z nordykami ani z Polską związku emocjonalnego nie mam, albo jest on śladowy (w przypadku tego drugiego), a w Ante Nord gram, bo scenariusz mi się spodobał (względnie), i myślę, że to wystarczy by się wczuć i wejść w to. Tu chodzi o to, że wy po prostu idziecie na łatwiznę i wolicie klimaty dobrze znane, z własnego podwórka. Nad innym uniwersum alterhistorycznym trzeba by się natrudzić, a ja np. bardzo chętnie zagrał bym i nawet zrobił PBF, dajmy na to w realiach Czech toczonych rebelią Husycką, albo Hiszpanii w czasie wojny domowej, tylko weny nie mam. To było by na pewno ciekawe doświadczenie, a nie tylko Polska w takim scenariuszu alternatywnym, albo w takim, albo w jeszcze innym, i bynajmniej nie podzielam waszego sceptycyzmu że się nie da, bo nie znamy z własnego podwórka tych nacji.
Odpowiedz
#23
Olewając zatem twoje przydługie wywody o własnej wyjątkowości i głupocie otoczenia (pic related: http://xkcd.com/610/ )...

Cytat:Nie uważam jednak by w 100% determinowało to moje możliwości wczucia się w taką czy inną kulturę czy naród. Według mnie, zbieżność poglądów, aspiracji i mentalności z danym narodem (podchodząca nawet pod swego rodzaju duchową więź), w połączeniu z dłuuugą lekturą ich obyczajów, historii, kultury, pozwoliła by mi się w ten naród wczuć i odgrywać go względnie dobrze i zgodnie z realiami.

Być może, że pozwoliłaby tobie. O ile jednak nie masz zamiaru grać sam ze sobą to pozostali gracze również musieliby spełnić te kryteria, a skądinąd wiadomo, że jedyną rzeczą która dobrze wychodzi samemu jest samogwałt.
Odpowiedz
#24
Ja nie twierdzę, że jestem wyjątkowy i wszyscy z otoczenia są głupi. Ja twierdzę, że wszyscy wyznawcy kk są głupi, przez sam fakt bycia wyznawcami kk, a ja może nie jestem najmądrzejszy na świecie, ale na pewno jestem mądrzejszy od naszych "kochanych" owieczek idących na rzeź.
Odpowiedz
#25
(26.06.2014, 14:09)Szmer napisał(a): Ja bym wręcz powiedział, że myślenie, że się nie jest typowym Polakiem, jest/staje się cechą typową :>
+1

(26.06.2014, 14:09)Szmer napisał(a): Ale można by kiedyś na serio zrobić niepolską grę i zobaczyć, jak to wyjdzie.
+1
Odpowiedz
#26
Zastanawiałem się nad ustrojem. Musi on spełniać następujące kryteria:
+ Łatwość odtworzenia w grze;
+ Niestabilność;

Z tego powodu będzie tylko jedna izba parlamentu będzie ona nazwana Sejmem, tak jak zapowiedziałem w scenariuszu gry. Będzie miała w pełni proporcjonalnie wybrany 33 osobową reprezentację. Ułatwia to przydział mandatów. Mniej więcej 3% poparcia daje mandat.

Głową państwa będzie Rektor Uniwersytetu Lwowskiego i będzie pełnił wyłącznie funkcje reprezentacyjne i właścicielskie wobec budynków w których przebywają władze rozważam jeszcze dodanie wniosków do zgodności ustaw z konstytucją, czy też istnienie prawa łaski. To nie jest typowe rozwiązanie. Zdaję sobie z tego sprawę. Powstało w ramach redukcji członków Rady Państwa i likwidacji znaczenia tego organu wraz z likwidacją systemu rad.

Prawdziwą władzę będzie sprawował Premier, w odróżnieniu od Polski będzie to oficjalna konstytucyjna nazwa tego stanowiska. Premier wraz z Wicepremierami będzie powoływany WYŁĄCZNIE w wyniku konstruktywnego wotum nieufności. W wypadku śmierci Premiera z automatu jego miejsce zajmuje Pierwszy Wicepremier. Przydział resortów będzie w wyłącznej gestii premiera podobnie jak powoływanie i odwoływanie ministrów jakiś resortów.

Inicjatywę ustawodawczą będzie miał wyłącznie poseł. Będzie ją realizował osobiście i będzie odpowiedzialny za ustawę. Dlatego każda ustawa będzie miała podtytuł "Któreś tam Prawo Kogoś tam" (np. "Drugie Prawo Jana Nowaka). Legislacja będzie możliwie uproszczona. Jeśli w debacie pojawią się jakieś wątpliwości co do interpretacji tekstu osoba odpowiedzialna za ustawę, będzie mogła dodać do tekstu wyjaśnienie i będzie ono o ile nie będzie zmieniać samego tekstu uznane za obowiązujące, a nie za jakąś poprawkę.
Odpowiedz
#27
Ruski: :* (dałbyś punkt reputacji ^^)
Czerw: a Kopernik nie działał samemu? Tongue

Ustrój zarysowany przez Wisznu jest nawet ciekawy, jeszcze nie wiem, czy się przełamię.
Odpowiedz
#28
Też dam tobie punkt Szmerze za pierwsze zacytowane przez Ruskiego stwierdzenie i chcę ciebie poinformować, że wraz z pojawieniem się twojego wniosku teoretycznie mamy komplet, ale niestety jedna zadeklarowana osoba zniknęła sobie i albo będzie trzeba poczekać na jeszcze jedną, albo poczekać na powrót tej osoby.
Odpowiedz
#29
Ależ dziękuję, już się stęskniłem za reputacją i wzajemną adoracją Blush Ale zaznaczam, że ja się jeszcze nie zgłosiłem, tylko co najwyżej przemyśliwam.

Pytanie: pewnie Polska i Ukraina chcą mocno Lwów anektować, jak to by wyglądało w grze? (tzn. naciski i nastroje)
Odpowiedz
#30
no chodź, szmer <3
JE Ernest Józef hr. von Frankenberg
prezes Narodowego Banku Polskiego (1936-1940)
minister spraw zagranicznych RP (1940-)
III wiceprezes Urzędu Planowania Gospodarczego (1940-)
dyrektor ds. operacji finansowych Urzędu Planowania Gospodarczego (1940-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości