Izba poselska 1938 - debaty
#11
Czetwertyński:

Panie Marszałku, pragnę zauważyć, że czas na jaki zawieszane są obrady musi być precyzyjnie określony. Nie można przyjąć zawieszenia na zasadzie "póki coś nie nastąpi", w ten sposób Izba obradowałaby stale. Skoro nie wiadomo, czy i kiedy posłowie IPD raczą się zjawić, wnioskuję w trybie formalnym o zamknięcie posiedzenia!
Odpowiedz
#12
Pan Marszałek-Wacław Zbigniew Kwiatkowski
<po namyśle>

Posiedzenie zawieszam do godziny 15. Jeżeli przedstawiciele IPD naprawdę poparli ten wniosek powinni się stawić do tego czasu na sali obrad, jeżeli się nie stawią posiedzenie uznaje za zamknięte i zostanie skierowany odpowiedni wniosek do Komisji Etyki.

og/zakładam, że obradujemy jakoś rano./og
Odpowiedz
#13
Posłowie IPD przybyli i potwierdzili poparcie dla wniosku.
Odpowiedz
#14
Pan Marszałek-Wacław Zbigniew Kwiatkowski
godzina 15


Proszę więc przedstawiciela wnioskodawców o przedstawienie postulatów.
Odpowiedz
#15
Janusz Gadzina:

Wysoka Izbo!

Gdy prosiliśmy kolegów zasiadających najbliżej nam w tych ławach sprawą najważniejszą było zaprojektowanie uchwały wzywającej Gubernatora do poinformowania naszej Izby o tym jakie są zagrożenia wyspy ze strony Niemiec w kontekście prób militaryzacji wyspy.

W aktualnej sytuacji przydałoby się rozszerzyć to o kolejne ważne sprawy, ale nie wiem, czy mamy ku temu mandat, dlatego zaczynam od przedstawienia tego co najważniejsze.

Dziękuję.
Odpowiedz
#16
Pan Marszałek-Wacław Zbigniew Kwiatkowski

Dziękuje, czy wnioskodawcy posiadają projekt uchwały by go przedstawić Izbie?
Odpowiedz
#17
Janusz Gadzina:

Panie Marszałku!

Uważamy, że najlepiej stworzyć uchwałę po ustaleniu w gronie większym niż nasze kółko wzajemnej adoracji założeń tego typu aktu. Dlatego liczyliśmy najpierw na przedstawienie opinii o tym jak powinna taka uchwała wygadać. Przyjęciu założeń do jej projektu, a następnie dopiero omówić projekty.

Dziękuję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości