Izba poselska 1938 - debaty
#1
Liczba posłów
14 - Stronnictwo Ludowo-Narodowe
11 - Stronnictwo Moralnej Odnowy Katolików
9 - Partia Jednostki
8 - Partia Ludowa
7 - Islandzka Partia Demokratyczna
5 - Front Niezależności Islandii
4 - Antyimperialistyczny Front Rewolucyjny
2 - bezpartyjni
RAZEM: 60
Odpowiedz
#2
[Obrazek: parlament_zpsf1cddc47.png]
Odpowiedz
#3
Cytat:Wacław Zbigniew Kwiatkowsk
Zgodnie z wnioskiem przedstawionym przez PJ, IPD, AFR i 2 posłów niezarzeszonych zwołuje posiedzenie Izby Poselskiej. Na początku proszę przedstawicieli wnioskodawców o zaprezentowanie punktów które chcieliby poruszyć.
Odpowiedz
#4
Wacław Czetwertyński, poseł niezrzeszony:

Wniosku takiego ani mi nie przedstawiono, ani gdyby to nastąpiło nie uzyskałby on mego poparcia. Nazwisko moje znalazło się pod nim całkowicie wbrew mojej wiedzy i woli!
Odpowiedz
#5
Cytat:Wacław Zbigniew Kwiatkowsk
Wobec obiekcji zgłaszanych przez pana posła Wacława Czetwertyńskiego, kieruje zapytanie do innych rzekomych wnioskodawców o potwierdzenie lub zaprzeczenie faktowi poparcia wniosku.

og/ zakładam, że mam jakiś sekretariat który sobie z tym poradzi? /og
Odpowiedz
#6
(OG: Myślałem że poprosiłem wszystkich kontrolowanych przez Czerwonego ludzi i przez Kwiatka, ale widocznie nastąpiła jakaś pomyłka.)

Janusz Gadzina: Panie Marszałku!

Rzeczywiście doprowadziłem do błędu. Mamy kolegę o bardzo podobnym nazwisku do pana posła i wpisałem go dwa razy. Później przepisując z moich bazgrołów na maszynę musiałem mieć problem z odczytaniem siebie.

Najmocniej przepraszam.
Odpowiedz
#7
Posłowie AFR i bezpartyjny lewicowiec (doc. Bielski) potwierdzają, że poparli wniosek.
Odpowiedz
#8
Wacław Zbigniew Kwiatkowski
Dziękuje. Proszę teraz o przedstawienie swojego stanowiska przedstawicieli Islandzkiej Partii Demokratycznej.
Odpowiedz
#9
Posłowie IPD póki co nie zjawili się na sali. Posłowie AFR chcą, by brak sprzeciwu był uznany za zgodę i podstawę ważności wniosku.
Odpowiedz
#10
Wacław Zbigniew Kwiatkowski

Wobec wykrytego już nadużycia, skutkującego brakiem zaufania co do wierzytelności wnioskodawców, zawieszam posiedzenie Izby, do czasu kontaktu z posłami którzy rzekomo podpisali wniosek. W razie braku potwierdzenia wniosku posiedzenie Izby zostanie uznane za niebyłe oraz zostanie zgłoszony wniosek do Komisji Etyki o ukaranie wnioskodawców.

/og no chyba, że nie mamy Komisji Etyki og/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości