Pseudokonkurs "Koncert życzeń"
#5
Ponieważ oczywiście zacząłem się rozpisywać, dałem oddzielny temat: https://kanciapa.pbf.net.pl/thread-761-p...ml#pid8270

Cytat:- Polska większa (choćby trochę), niż kiedykolwiek w rzeczywistości,
Tu nagiąłem stosunkowo najbardziej. Oficjalnie jest to Cesarstwo Poznania Tongue i idzie mocno w moje ostatnie myśli (jak w Temestrii) o polskości, która poszła inną historyczną ścieżką, trochę jak Austria na Austro-Węgrzech czy coś. Czy technicznie rzecz biorąc jest to większe niż RON w 1617 roku to nie jestem pewien (zresztą teraz jestem w obozie że RON to nie Polska Tongue ), ale pewnie Nigeria -- która jest większa niż Ukraina irl -- powinna to załatwić. Generalnie jak widać chciałem pójść w historycznie oryginalnym kierunku jeśli chodzi o scenariusze Polska stronk i nie mamy Kijowa ani Mińska, mamy za to Berlin, Petersburg i Sztokholm.
Cytat:- stabilny ustrój demokracji parlamentarno-gabinetowej,
Jest. Aż sprawdziłem czy system brytyjski się liczy, ale najwyraźniej tak.
Cytat:- silne w polityce stronnictwo sanacji skupione wokół Piłsudskiego (który może żyć lub nie),
Piłsudski jest przerobiony do scenariusza, ale obecny (choć już zmarł oczywiście).
Cytat:- istotna pozycja arystokracji mimo przeprowadzonej reformy rolnej,
To nie jest do końca zarysowane w mojej głowie, ale ponieważ nasza administracja to władztwa dynastyczne jest dobre pole do tego.
Cytat:- Polska posiada przynajmniej jedną kolonię, bądź była w przeszłości metropolią i ma z byłymi koloniami dość silne związki.
Jest. W sumie zapomniałem tam napisać, że te ziemie jasnozielone są trzymane jako okupacja b. kolonii niemieckich i... rosyjskich, ale wspomnę w historii jak ją będę kończył.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pseudokonkurs "Koncert życzeń" - przez Szmer - 16.07.2021, 19:46
RE: Pseudokonkurs "Koncert życzeń" - przez Szmer - 16.07.2021, 22:59
RE: Pseudokonkurs "Koncert życzeń" - przez Szmer - 19.07.2021, 13:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości