Ankieta: W jaką grę byłbyś skłonny grać?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wrzesień 39 z upadkiem Niemiec
25.00%
4 25.00%
Reset Rekonkwisty
12.50%
2 12.50%
Grałbym, ale w coś innego
18.75%
3 18.75%
Goeringante: http://kanciapa.pbf.net.pl/thread-545-po...ml#pid5383
31.25%
5 31.25%
Jestem tylko blogerką poszukującą silnego faceta
12.50%
2 12.50%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Niech wykuwają się paczki danych
#1
Widziałem dyskusję na szałcie, tę o Śląsku. Udzielalibyście się na forum, chłopcy Tongue

Ja tak jak pisałem, najchętniej poszedłbym w kierunku czegoś prostego, McDonaldowego, łatwego do udźwignięcia intelektualnie. To znaczy, zaczynają mnie trochę nudzić ściany tekstu. Nie wiem, czy to wina dojrzewania, przeziębienia, zabiegania, zepsucia mojej osoby, czy czegoś tam jeszcze.

Moje ewentualne pomysły:
1. reaktywacja Rekonkwisty - szkoda mi jej fajnej mechaniki, są tam lata 80. dla odmiany, plus mielibyśmy obronę Łodzi na start, wada: nie jest taka prosta
2. nowy scenariusz. Myślałem o czymś takim: kampania wrześniowa, Francja wchodzi na tyły Niemcom, które się rozpadają i ajajaj-mokre-sny Hitler upada w '39. Sanacja na ostrym haju, Rydz-Śmigły półbogiem. Ciekawa sytuacja międzynarodowa, chociaż przyprawiona obecnością stalinowskiego ZSRR. Tylko nie wiem do końca, jak dać na start jakieś szanse centrolewom/endecji.
3. pomysł Wisznu - reset Ante 3. Oznaczałoby powrót do tej historii: https://drive.google.com/file/d/0BxDAon8...view?pli=1 (14 pierwszych rozdziałów, tzn. "Rozkład systemu siwakowskiego w Polsce – rządy Jędrzejczaka" obejmuje już sam początek Ante 3)
Co do Śląska: wciąż nie mogę się jednak przekonać do gry jakimiś planktonami. Łee.
Odpowiedz
#2
Cytat:Tylko nie wiem do końca, jak dać na start jakieś szanse centrolewom/endecji

Śmigły jakoś szybko schodzi, brak godnych następców, część wojska sympatyzuje z opozycją (Anders, Sikorski, Sosnkowski).

W sumie trochę źle sobie robię podsuwając ten pomysł bo mcdonaldyzację rozumiem jako pójście jeszcze bardziej w tę stronę której nigdy nie lubiłem. Noale łotwa, i tak nie wypali. Już lepiej wykrzesać reaktywację Rekonkwisty.
Odpowiedz
#3
Nie myl macdonaldyzacji ze szmeryzmem, to różne zjawiska Tongue Chodzi mi o to, żeby scenariusz miał jakieś popularne motywy, a nie wymyślne kombinacje, o których trzeba dużo czytać.
Odpowiedz
#4
A, drugi scen ma też tę wadę że mamy trzy duże obozy polityczne a nie dwa. Chyba, że pojawią się widoki na jakąś "dużą" grę (tak na 8 graczy), ale nie pojawią się.
Odpowiedz
#5
"1. reaktywacja Rekonkwisty" Mam obiekcje dotyczące tego, że jest to gra nie tyle polityczna, co polityczno-wojenna, gdzie prowadzi się działalność zbrojną, a niezbyt chcę się tym zajmować.
"2. nowy scenariusz. Myślałem o czymś takim: kampania wrześniowa, Francja wchodzi na tyły Niemcom, które się rozpadają i ajajaj-mokre-sny Hitler upada w '39. Sanacja na ostrym haju, Rydz-Śmigły półbogiem. Ciekawa sytuacja międzynarodowa, chociaż przyprawiona obecnością stalinowskiego ZSRR. Tylko nie wiem do końca, jak dać na start jakieś szanse centrolewom/endecji."
Przy takim zwycięstwie dyktatury na czym miałaby polegać gra? Razem byśmy współdziałali, by uzyskiwać profity z sytuacji zewnętrznej, czy też jedni wsadzaliby do Kartuzy drugich i opisywali jak ich torturują?
Odpowiedz
#6
Jak teraz myślę, to co do projektu Super 39 zrobiłbym przemeblowanie sceny politycznej. Część endecji zachwycona biciem Niemców idzie z Rydzem robić obóz zjednoczenia narodowego. Z drugiej strony, bardziej demokratycznie nastawiona część sanacji uważa, że dobra sytuacja międzynarodowa (including potężne wpływy we wschodnich Niemczech i Czechosłowacji) przestaje usprawiedliwiać zamordyzm. Tak powstaje wielka koalicja opozycyjna, obejmująca także prawicę. Voila, mamy dwa obozy. Problemy:
1. Czerwony zjedzie mnie, że endecja by wcale tak nie zrobiła, gdzie realizm itd. Tongue
2. szerokość ideowa obozu demo będzie pewnie trudna do utrzymania, zwłaszcza jeżeli będzie jeden gracz z wyrazistymi poglądami

edit: obóz demo byłby wsparty wpływami aliantów zachodnich i może wpuszczony przez to do rządu; moglibyśmy wystartować w momencie, kiedy w ogóle ważą się losy traktatu pokojowego z Niemcami i zakresu naszych korzyści terytorialnych

Co do Rekonkwisty, przydałoby się nieco rozjaśnić obozy polityczne. Z drugiej strony, jeśli już, na pewno chciałbym zobaczyć na żywo jak się bronicie przed gen. Sebą Tongue
Odpowiedz
#7
Eeeeee
ن
Odpowiedz
#8
Ej, a co wy na to by zrobić semi-feudalną Polskę Trojga Narodów - polskiego, litewskiego i wielkoruskiego?
ن
Odpowiedz
#9
Eeee, już chciałem napisać posta ganiącego pająka za niechęć do faszynujących gier rozwijających umiejętności kognitywne, motoryczne i społeczne osób w jego wieku Sad

Gry w postsarmacki skansen już mieliśmy. Musiałbyś nas zagrzać.
Odpowiedz
#10
Zbyt lubię postsarmacki skansen by go po szmerowsku niszczyć, a większość raczej nie jest zainteresowana pokojem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości