[zarzucona] Madagaskar
#1
Madagaskar

Warunek startu: Trzy, lub cztery wnioski o postać do 20 sierpnia
Forma deklaracji: post zawierający imię nazwisko, partię postaci (pierwsze dwa wnioski muszą dotyczyć dwóch głównych partii. Od piątego gracza można wybierać dowolną partię.
Zajawka: Kończy się I Wojna Światowa. Relacje z powstającą II Rzecząpospolitą muszą ułożyć nieznający zaborów mieszkańcy dawnej polskiej kolonii na Madagaskarze.  
Szkic scenariusza: Już pisałem i będę wklejał w najbliższych dniach.
Szkic mechaniki: Dość typowa dla gier skupionych wokół parlamentu, z różnymi elementami, które są związane z tradycją Ante jak np. FUSy. Będę dość usilnie walczył z komentarzami z nieistniejącej przestrzeni i bezczasowych i zmuszał do ukonkretnienia przekazu od artykułu w waszych mediach, listów otwartych, wypowiedzi na spotkaniu z wyborcami itp.
Odpowiedz
#2
Pamiętam, że już kiedyś była taka próba, ale jakoś nie widzę po niej śladu. Czy i tym razem Madagaskar będzie monarchią?
Odpowiedz
#3
Nie mam zamiaru wprowadzać żadnych zasadniczych zmian względem poprzedniej próby, a ona była na innym forum, którego już nie ma, ale skopiowałem zawartość przed jego wygaśnięciem. Oto ona:

http://wyslijto.pl/plik/oluyixbahg

Oczywiście codziennie będę coś z tego wklejał i wprowadzał kosmetyczne zmiany, bo to jednak 70 stron i nie oczekuję, że każdy je przeczyta, a chciałbym np. zlikwidować nazwę "Naczelnik", czy wprowadzić na czas wojny "Wielką Koalicję", by jednak klęska polityki Madagaskaru w czasie wojny obciążała wszystkich i jednocześnie nikogo personalnie, gdyż był wtedy jakiś tam rząd fachowców.
Odpowiedz
#4
Ja poczekam na szczegóły z zgłaszaniem się. Tongue
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#5
Cytat:codziennie będę coś z tego wklejał

Chyba znowu chęci rozminęły się z możliwościami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości