Pytania o mechanikę
#1
jw.
Odpowiedz
#2
W jaki sposób Mistrz Gry będzie ustalał siłę danego ruchu ideowo-politycznego?
Odpowiedz
#3
Raczej tak jak zwykle. Jeżeli będziecie chcieli, mogę z czasem publikować sondaże wykonywane przez Amerykanów promieniami ξ.
Odpowiedz
#4
Bardziej chodzi mi o to czy Czerwony otrzyma jakieś 89% poparcia w sondażach ze względu na to, że i z charyzmatycznym panem Januszem Korwin-Mikke nie dało się przekonać do radykalnego liberalizmu więcej niż 4% ludzi i to po latach sukcesów kapitalizmu, tradycjonalizm integralny popiera może 50 osób, Narodowo-federalistyczny projekt lewicowy wyceniłbym na jakieś 5%, a ja realnie mógłbym liczyć na 2%.
Odpowiedz
#5
Robociarska lewica też raczej nie odnosiła sukcesów, Wisznu Tongue
Odpowiedz
#6
Nie odnosiła sukcesu, gdyż zazwyczaj jest jeszcze jakaś partia mniej więcej chadecka, partia chłopska, oraz szersza lewica bardziej socjaldemokratyczna, lub socjalistyczna.

Jednak typowy chłop mając powyższe listy wybierze w pierwszej kolejności prostych robotników, inteligent wychowany w PRL-u również, nawet dawny partyjny pójdzie w tym kierunku. Nie dla tego, że jesteś dla nich pierwszym wyborem, ale z tego powodu, że jesteś jedyną opcją polityczną, której cele są dla nich mniej więcej zrozumiałe i odnoszą się do ich problemów i ich wizji świata.
Odpowiedz
#7
Nasuwa się zatem pytanie: czemu gracze wybierają opcje polityczne których cele nie odnoszą się do problemów i wizji świata większości społeczeństwa?
Odpowiedz
#8
Bo to by było zbyt nudne. Po prostu chcemy się wyszaleć i pogdybać. Wink
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#9
Bo sądzą, że te problemy ich nie dotyczą lub, że są na tyle przyziemne, iż lepiej zająć się sukcesją tronu w Hiszpanii, lub Francji.
Odpowiedz
#10
(25.06.2015, 11:33)UłanoHusarz napisał(a): Bo to by było zbyt nudne. Po prostu chcemy się wyszaleć i pogdybać. Wink

Problemem jest zawsze określenie, jak daleko gdybanina może odejść od rzeczywistości. Równie dobrze w kategoriach zabijania nudy mógłbym wymyślić stronnictwo mniejszości marsjańskiej, miałoby chyba nawet szanse na podobne poparcie co tradycjonalizm integralny.

@Wisznu: no ok, ale niemniej na Zachodzie partie ekologiczne wyszły z niszy, więc nie są chyba tak całkiem skazane na porażkę. Po eksploatacji środowiska za PRL-u oceniałbym szanse ekologów na wyżej niż 2% jeśli tylko odpowiednio opakują swój program i przedstawią zwykłemu człowiekowi faktyczne korzyści (które przecież istnieją).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości