Odpowiedz 
Poradnik: tworzenie tajnych forów [nieaktualne]
Autor Wiadomość
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

Liczba postów: 1 703
Dołączył: March 2014
Reputacja: 12
Post: #1
Poradnik: tworzenie tajnych forów [nieaktualne]
[justify]Niestety skrypty forów nie są tworzone z myślą o politycznych PBF-ach, więc na różnych skryptach stworzenie naprawdę tajnego działu wymaga trochę zachodu. Tak się złożyło, że dzieło mw. z czasów rozbicia dzielnicowego pt. "phpBB by Przemo" czyniło tworzenie tajnych dość prostym, ale inne, nowocześniejsze, fajniejsze i bezpieczniejsze skrypty już nie ułatwiają nam tak zadania. Ten ekspresowy tutorial jest przeznaczony dla MG i adminów gier kanciapowych, a działa ogólnie na instalacjach Simple Machines Forum (SMF).

Na skróty: forum ukryte
Kiedy chodzi o to, żeby po prostu link do forum nie był widoczny na głównej, można po prostu poodznaczać "ptaszki" przy wszystkich grupach użytkowników przy opcji "Dozwolone grupy" w oknie tworzenia/edycji działu. Ale jeśli użytkownik znajdzie link np. przez statystyki czy dostanie go od kogoś na GG, będzie mógł robić z takim forum co mu się spodoba. Dlatego nie stosujemy tej metody do tworzenia prawdziwie tajnych tajnych, tylko np. do ukrywania działów, w których na razie i tak nie ma po co pisać.

Szczegółowo opisana Pełna Metoda na Naprawdę Tajne Forum™
Poniższa metoda działa i pozwala ominąć różne rafy. Zazwyczaj, jeżeli ci się wydaje, że da się coś zrobić prościej, to ja też tak próbowałem i przy okazji coś zepsułem. Dlatego najbezpieczniej postępować dokładnie tak, jak opisano.

1. Stworzenie grup(y) użytkowników (także jednoosobowych w wypadku tajnych prywatnych).
W panelu: Użytkownicy => Grupy... => Dodaj grupę użytkowników.
Wpisujemy nazwę z jakimś wybranym prefiksem dla inkarnacji, np. dla Wielowódstwa proponuję nazwy w rodzaju "Wwództwo: wojewoda ruski".
W opcjach zostawiamy wszystko jak jest, jedynie Zezwolenia ustawiamy na "bazujące na: Użytkownicy bez grupy".
Klikamy "Dodaj grupę", a następnie (niczego nie ruszając) "Zapisz".

2. Dodawanie użytkowników do grupy.
Najlepsza metoda to wejście w profil użytkownika, a tam: Modyfikuj profil => Ustawienia konta.
Klikamy "[ wyświetl dodatkowe grupy ]" i zaznaczamy ptaszkami grupy, do których powinna należeć dana osoba. Podstawową grupę zostawiamy jak jest.
Klikamy "Zachowaj zmiany".
Cytat:Protip: w rzeczywistości wydaje mi się najsensowniejsze tworzenie wyłącznie grup jednoosobowych, bo później nie trzeba już w nich nic grzebać, a w razie czego można nadać wielu grupom odpowiednie dostępy. Najlepiej, by były związane z krzesłami/stanowiskami, dzięki czemu w razie jakichś zmian po prostu wymieniamy jedynego członka na innego.

3. Tworzenie profilu zezwoleń.
W panelu: Użytkownicy => Zezwolenia => Edytuj profile.
Wpisujemy nazwę profilu z prefiksem, np. "Wwództwo: tajne wojewody ruskiego". Wybieramy skopiowanie zezwoleń z profilu "Tajne forum". Klikamy "Stwórz".
W następnym oknie klikamy nazwę stworzonego właśnie profilu.
Zaznaczamy ptaszkami grupy, które powinny mieć dostęp do forum. Na dole jest opcja "Ustaw predefiniowany zestaw zezwoleń:", gdzie wybieramy zestaw "Standardowe". Klikamy "Ustaw zezwolenia".

4. Przypisywanie profilu do działu.
Przy edycji/tworzeniu działu wybieramy stworzony właśnie profil zezwoleń zamiast "Standardowego". Poniżej wybieramy grupy, dla których dział powinien być widoczny (najlepiej kliknąć dwa razy "Zaznacz wszystko", żeby odznaczyć wszystko, i wybrać tylko te grupy, które powinny widzieć tajne). Zapisujemy.

TYLE.[/justify]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2014 15:06 przez Szmer.)
06.04.2014 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości