[Główna postać p. ersa] Stanisław Adam Koniecpolski
#1
[Obrazek: august_witkowski.jpg]

Cytat:Jan Adam Koniecpolski
12.04.1879
Bio:
Polski szlachcic i przywódca stronnictwa reformistycznego. Potomek hetmańskiej linii Koniecpolskich. Urodzony w rodzinnym Koniecpolu. W wyniku zatargu z Wojewodami Inowrocławskim i Brzesko-Kujawskim musiał opuścić rodzinne strony. Próbował podburzyć ludność do buntu mającego na celu zjednoczenie Kujaw, ale został zdradzony przez narzeczoną - siostrzenicę Woj. Inowrocławskiego, która doniosła o planie obóm Wojewodom. Ci zamiast oficjalnego śledztwa postanowili wysłać swoje prywatne wojska. W wyniku tego musiał uciec z rodzinnej ziemi. Podróżował po Polsce do czasu, aż jego prześladowcy umarli. To co zobaczył w czasie podróży po kraju ostatecznie ustaliło jego poglądy. Podczas swojego pobytu w Woj. Sandomierskim zaprzyjaźnił się z Janem Michałem Rutkowskim, z którym to dzieli część poglądów. Osiadł na stałe w Szczepanowie koło Tarnowa. W 1900 roku nabywa niewielki dworek w Lanckoronie. Od tej pory spędza tam każde wakacje i bierze udział w obradach Sejmiku Krakowskiego. Uchodzi za jednego z głównych przeciwników Wojewody Krakowskiego.
Nie ukrywa swej niechęci do wszystkich osób nie będących katolikami. Przewodzi grupie szlachty pragnącej reform wewnętrznych. W zaistniałej sytuacji politycznej upatruje szansę na zwiększenie niezależności Polski.
#2
Uwielbiam Koniecpolskich przez ich nazwisko :3
Сильна ли Русь? Война, и мор,
И бунт, и внешних бурь напор
Ее, беснуясь, потрясали —
Смотрите ж: все стоит она!
А вкруг ее волненья пали —
И Польши участь решена...​
#3
Cytat:W wyniku zatargu z Wojewodami Inowrocławskim i Brzesko-Kujawskim musiał opuścić rodzinne strony.
Więcej.
Cytat:Osiadł w Województwie Krakowskim, w Szczepanowie koło Tarnowa. Od momentu swojej \"ucieczki\" z Kujaw pragnie na nie powrócić i zjednoczyć je pod swoim berłem.
On tak mówi publicznie? Słaba ta narodowa rewolucja, skoro chce tylko zjednoczyć jakieś dwa województwa, ze sobą.
Cytat:Jest jednym z głównych współpracowników Wojewody Krakowskiego.
Konsultowałeś to z pająkiem?
Cytat:Od 1900 potajemnie prowadzi partyzantkę mającą na celu przejęcie władzy w Krakowie.
Tajne elementy biografii to lepiej wysłać mi jako uzupełnienie do niej przez PW.

Prosiłbym jeszcze o jakąś piękną focię.
[size=8pt]I przyszli ci wszyscy Braniccy, Potoccy, Radziwiłłowie i mnóstwo innych do Cesarza Rosji, padli na kolana przed nim i mówili: „Ratuj nas Najjaśniejszy Panie przed tym parweniuszem korsykańskim.” Cesarz wzruszył się do łez na ten widok i tak im odpowiedział: „Nie bójcie się moi bracia w Chrystusie. Czyż Bóg nie jest po naszej stronie?”[/size]<br /><br />„Dzieje umierania polskiego” autor nieznany
#4
Chwilowo poslalem Ci plany rewolucji. Nad KP jeszcze pracuje jak skończę to napisze tutaj. Fote dodam jak będę miał dostęp do kompa.
#5
Zerknij teraz. Na PW wysyłam poglądy postaci.
#6
Ej no, bez przesady z tymi kontuszami, mamy 1905. Mój facet z avatara (premier Węgier Istvan Tisza -- można sobie wpisać w Google Grafikę) ma jedno zdjęcie w tradycyjnym stroju w ramach takiej stylówy, poza tym chodził w garniturach Tongue Mam nadzieję, że Wisznu nie zgodzi się na wizerunek z XVII wieku. Weź daj Wincentego Witosa, jeśli zupełnie nie masz pomysłu, za jakiegoś prowincjonalnego szlachciurę ujdzie.
#7
a Car może być?
#8
1. Ja bym się na twarz znanej osoby z gry nie zgodził.
2. Nie wiem, czy facet działający prawie w podziemiu chodzi bogaty i wystrojony jak car Wszechrusi. Styl = władza & bogactwo, sorry 8)
Ale to są wciąż moje prywatne uwagi, Wisznu decyduje Tongue
#9
August Witkowski zrobione w 1905 w Krakowie. Pasuje?
#10
Już, że tak powiem, prędzej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości