Ankieta: W który scenariusz byś zagrał(a)?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Rzeczpospolita Zabajkalska (1920)
50.00%
3 50.00%
Kaiserreich / Rzeczpospolita Krakowska (1936)
16.67%
1 16.67%
Białostrowa (1945)
33.33%
2 33.33%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wybór settingu pod grę w minipaństwie
#24
Scenariusz nawet podoba mi się, jest charakterystycznie czerwoningowy, nawet ma katastrofy naturalne jak Islandia Tongue

Na pewno przydałaby się z czasem mapka, też żeby się zorientować jakie mamy perspektywy kontaktów z Chinami i Mongolią.

Mam dwa pytania:
1. Jaki był rys polityczno-światopoglądowy reżimu Rumszy?
2. Czy miał w nim miejsce jakaś szeroka nagonka na socjalistów? Bo z jednej strony, jak wiadomo, eserowcy i podobne partie mocno lewicowe siedziały w rządach tymczasowych białych, z drugiej strony w państwach zachodnich nastroje antysowieckie potrafiono rozciągnąć szeroko.

Zastanawiam się też nad ogólną koncepcją naginającego się reżimu autorytarnego, która wydaje się dosyć... antecznie klasyczna. To może być twoja świadoma decyzja, ale w pierwszym poście zapowiadałeś stabilny system demokratyczny. Dostępne w sieci biografie Rumszy przedstawiają go dosyć czysto wojskowo, jedynie z tym że go trochę sanacja wykopała.

Może moglibyśmy wziąć pod uwagę sięgnięcie bardziej do wzorców III RP, gdzie mamy najpierw szeroki front z Rumszą jako takim Wałęsą w mundurze, który to front potem w czasach pokoju się rozkrusza. Również pociąga mnie wizja lekkiej ideologicznej piaskownicy w tym scenie, gdzie będziemy mogli się wyżyć zakładając takie partie, jakie nam podejdą.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wybór settingu pod grę w minipaństwie - przez Szmer - 26.06.2020, 15:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości