Fora Odzyskane (archiwum Ante 6)
#1
Jak niektórzy mogą wiedzieć z czatu, udało mi się niedawno znaleźć na dawnym, dawnym pendrajwie kopię bazy Antemurale z okolic 2014 roku. Przez długi czas wydawało się, że te wszystkie pamiątki zaginęły - a jednak!

Myśleliśmy trochę, jak ją najlepiej udostępnić, bo dbanie znowu o bezpieczeństwo forum/bazy to trochę roboty, a jednocześnie jest to już zamknięty rozdział historii, do którego nie ma sensu nic dopisywać. W końcu Czerwony zaofiarował się tak wszystko zakodować, żeby ze skryptu MyBB i bazy wyciągnąć statyczną stronę (bez logowana i pisania) - wynik IMHO jest naprawdę super i robi wrażenie. Można się poczuć zupełnie jak na forum Big Grin Dziękujemy, Czerwony!

Wszystkie tajne są pootwierane!!!1 (co zazwyczaj jest trochę pracochłonne na MyBB)

Link: http://ante6.archiwum.pbf.net.pl/ podany jest teraz również na stronie głównej Kanciapy.

Jak czytam niektóre fragmenty to mnie biorą mnie miejscami refleksje na temat zmienności internetu i mnie samego, w porównaniu z wczesną poprzednią już dekadą. Ale ewentualne ciężkie rozkminy pozostawię sobie na później, póki co przypomnę niektóre rzeczy które można znaleźć (między innymi) w nowootwartym archiwum:
- Ante 6 - chyba największą semi-nowoczesną edycję Ante - tę z Giga-Rzepą Trojga Narodów i jej malowniczym rozpadem - która zrodziła Ante 8+, kanciapowe Ante 9...
- Ante 7 - kolejną legendarną edycję z Iwanem Komarenką jako wodzem nazi-bolszewickiej Rosji, chyba tyle wystarczy żeby ją przedstawić
- Antemurale Zero - edycja która najbardziej przyjęła świadomie konwencję sterowania mozaiką (postapokaliptycznych) państewek - plus chyba ostatnia w miarę zaludniona i trwająca
- Ante 3N - fanowska edycja planowana jako poważna symulacja odwilży postalinowskiej w bloku komunistycznym, co nadawało jej unikalny klimat (chciałbym powiedzieć ciężki, ale z połowa Ante miało ciężki klimat w jakimś sensie)
- Ante 8-B - nieco tajemniczy twór mój i bodka, do którego dokładny scenariusz chyba zaginął, jest za to ze trzydzieści stron dysput o nim na odpowiednim forum - piękne czasy!
- Antemrale 8+ - łabędzi śpiew Ante, gra której chyba nawet oficjalnie odmówiłem brandingu - a jednak dała nam takie motywy jak Sasuke Saściszewski i miała świat chyba najbardziej cieszący moje althistoryczno-degenerackie serduszko, dość poczytać wątek pytań co do świata... - chciałbym zobaczyć film o tej Kolei Transsyberyjskiej i kolejny o Madagaskarze.
Odpowiedz
#2
Po lekturze tych starych rozgrywek dochodzę do wniosku - dla mnie samego trochę zaskakującego - że najprzyjemniej grało mi się w Ante 8-B. Szkoda, że słomiany zapał bodka praktycznie skazał tę edycję na porażkę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości