Odczyty autopilota
#1
Drogie misie, tak czekając, aż się ogarniecie i nie wiem, zakończycie przedgrę, zacząłem powoli myśleć o eventach na początek pierwszej tury.

Z grubsza planuję jeden większy artykuł w prasie i ze dwa eventy z autopilota. Wylosowałem dziś oba i jeden pozostanie tajemnicą, ale co do drugiego mogę zebrać w tym temacie jakieś propozycje, jak to odczytać. Za koncepcję, która mi się spodoba, mogę przyznać do 200 PD. (Nie musi być to cały event napisany).
Cytat:Działający: Towarzystwo Przemysłowców Guberni Królestwa Polskiego, poprzednik https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewiatan_(organizacja)
Motywy, które próbujemy uwzględnić: I) Komitet Ochrony Kresów Wschodnich (wylosowane z kategorii organizacji społ. w Wikipedii) II) ZLN III) https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Pacewicz IV) literatura.
Pozycja wyjściowa działającego: (09) energiczne działania nieproporcjonalnie do potrzeb

Dotąd mnie zadziwia, że wyniki wychodzą całkiem... sensowne? trochę piszące się same? i nie wiem, czy zawdzięczamy to kaprysom random.org i czynników losowych Wikipedii, czy dobremu zaplanowaniu systemu przeze mnie Tongue

Aktualne czynniki związane z graczami na użytek autopilota, z których losujemy II motyw (jest ich teraz 7):
Kod:
- ZLN
- ludowe partyjki Harding
- spółdzielczo-trzeźwościowe partyjki Harding
- ministerstwo skarbu
- ministerstwo handlu zagranicznego
- wojsko
- rząd
- SU
Odpowiedz
#2
Na fali rosyjskiej ofensywy w 1914 r. TPGKP wpadło na pomysł wydania serii fabularno-reporterskich panegiryków, sławiących carską armię i braterstwo Słowian. Pierwszy miał mieć temat marynistyczny a napisać miał go właśnie E. Pacewicz. Pacewicz skończył rękopis i oddał zleceniodawcy, ale zanim przyszło do druku, Austriacy podchodzili właśnie pod Lublin a w TPGKP nikt nie chciał z Pacewiczem nawet o tym rozmawiać. Teraz, gdy wojenna zawierucha ustała, Pacewicz próbuje dochodzić honorarium. Sprawę komplikuje fakt, że paru autorów tej inicjatywy jest teraz prominentnymi działaczami ZLN. Ktoś sugerował, że być może nieco przerobiony materiał mógłby zostać wykorzystany jako propaganda przez KOKW, ale zdaje się, że rękopis zaginął i nikt nie wie, gdzie może być.
Odpowiedz
#3
Doceniam próbę, ale w eventach szukam czegoś bardziej poruszającego i... chryjorodnego, bardziej w stronę stylu Faktu i oko.press niż Encyklopedii PWN Tongue Dlatego też umiejscawiałbym owe "energiczne działania nieproporcjonalnie do potrzeb" bardziej teraz niż kilka lat temu.

Plus oczywiście 1-2 motywy można nawet pominąć jeśli służy to lepszej narracji w jakiś sposób.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości