Odpowiedz 
Antemurale/oldrep: gra VHS
Autor Wiadomość
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

Liczba postów: 1 708
Dołączył: March 2014
Reputacja: 12
Post: #1
Antemurale/oldrep: gra VHS
Kiedyś, kiedyś Powsi założył na starym Ante (chyba tym, które jest dawno skasowane) temat sugerujący stworzenie "Antemurale moda" do HoI II bodaj, gdzie moglibyśmy stawić czoła Wielkiej Szwecji, ustawić sobie Siwaka jako premiera itd. Przypominam sobie o tym teraz, bo od jakiegoś miesiąca (a właściwie dwóch - pierwszy commit "Thu Mar 2 21:05:57") grzebię przy czymś. Wynika to trochę ze zmęczenia historycznym projektem Szmera: głównie okazuje się, że jednak wcale nie lubię za dużo pisać długich tekstów.

Wczesne demo online czegoś ma szansę pojawić się w okolicach przełomu maja i czerwca, przy założeniu, że będzie mi się udawało wyciskać trochę czasu przy studiach. Niektórzy mogą pamiętać, że już zdarzało mi się zabierać za programowanie gier i różnych rzeczy, ale czynię ciągłe postępy i czuję, że to może być bardziej udana zabaweczka Tongue

Scenariusz: bitwa pod Guzowem kończy się klęską wojsk królewskich, rokosz Zebrzydowskiego triumfuje (czy też tryumfuje, jeśli wolicie). Zdetronizowany Zygmunt III ucieka na dwór cesarski do Wiednia prosić o interwencję; hetmani przechodzą na stronę rokoszan; sprzymierzony z Zygmuntem genialny alchemik Michał "Sendivogius" Sędziwój schodzi (dosłownie) do podziemia, knując z dna Wieliczki inwazję golemów i innego cholerstwa. Mam nadzieję, że moje ostatnie zanurzenie w realiach I RP pozwoli mi interesująco wszystko "doprawić".

Rzeczy, gdzie chciałbym prosić Was o pomoc (jeśli możecie Shy ):
1. To najważniejsze: NPC w naszej grze VHS (ok, wideo, haha...ha Sleepy ) mają losowane biografie. Tutaj: https://pastebin.com/8NNqKGxn umieściłem listę epizodów wymyślonych dotąd przeze mnie (z paroma sugestiami od koleżanki). Chciałbym mieć docelowo wielką, wielką listę. Dodatkowe sugestie?
Uwaga: bierzemy pod uwagę wszelkie możliwości narodowościowe, stanowe, płciowe i religijne. Zdarzenia "genealogiczne" (dzieci, małżeństwa itd.) są obsługiwane oddzielnie.
2. Jak byście nazwali grę w takich realiach? Ja w zasadzie jestem zdecydowany na tytuł, ale ciekaw jestem, czy nikt nie wpadnie niespodziewanie na coś ciekawszego.
3. Teoretycznie można by rozegrać sesję na forum w tym scenariuszu, ale nie powinienem w niej raczej grać (bo chciałbym raczej obserwować, co byście z takim scenariuszem zrobili). Z kolei prowadzenie zassałoby sporo czasu... Sad
22.04.2017 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czerwony Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1 444
Dołączył: April 2014
Reputacja: 15
Post: #2
RE: Antemurale/oldrep: gra VHS
Raczej ci się nie uda, ale dużo się przy tym nauczysz Smile
23.04.2017 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości