[OFF-GAME] Polityka wobec Rad
#1
No więc jest wstępne porozumienie, które podpisze od razu 20% Rad, zapewne dołaczą do niego potem kolejne Rady. Ale na pewno będzie część twardogłowych - co robimy z nimi?
Odpowiedz
#2
Porozumienie jest na tyle kontrowersyjne, że powinien je zbadać Sąd Najwyższy.
Odpowiedz
#3
Wprowadźmy w życie, poczekajmy na reakcję. Myślę, że ostatecznie może to być więcej niż 20%. Zobaczmy jak będzie to wyglądało terytorialnie.
Znając komunistów to zaczną walczyć ze sobą więc może nie będziemy musieli interweniować, najwyżej wesprzeć frakcję ugodową.
ن
Odpowiedz
#4
Oczywiście jestem przeciwny wsadzania w to wszystko Sądu Najwyższego. Jest to skrajnie szkodliwe, nawet jeżeli przyczyni się "tylko" do poddania w wątpliwość naszej wiarygodności jako kontrahentów.

Proponuję przygotować wojsko i wierne rady na ewentualne jego użycie. Na razie zbierzmy jak najwięcej dobrowolnych "konwertytów". Proponuję przyjąć stanowisko, że nie będziemy pacyfikować siłą rad "nieumownych", o ile nie będą napadać na inne rady, albo udzielać pomocy przestępcom, albo agenturze ententy. Spodziewam się, że te zastrzeżenia właściwie wystarczą, żeby mieć pretekst do spacyfikowania wszystkiego niechętnego poza paroma wsiami. Z tymi się potem coś wymyśli.
Odpowiedz
#5
Jak ktoś jako członek rządu podda pod wątpliwość kontytucyjność porozumienia, to ja odejdę z rządu. Niech robi to sobie jako stronnictwo polityczne, a jako minister zgłaszam sprzeciw by taki wniosek był rządowy.
Odpowiedz
#6
Dla mnie nie mają sensu tak dalekie i niemożliwe do zrealizowania propozycje w sytuacji w której rozmawia z nami tylko 20%. To nie ma sensu. Już nie mamy co dać więcej gdyby przyszło np. kolejne 60%, ale z jakimiś dodatkowymi postulatami.
Odpowiedz
#7
Trzeba było coś zrobić poza nieobecnością i apatią, żeby przyszło ich więcej. 20% Rad podpisze porozumienie od razu, kolejne dołączą później. Przy okazji osłabiamy jedność rewolucji i zasięg radykałów.
Odpowiedz
#8
I jeśli chodzi o twoją groźbę, to jeśli w porozumieniu pojawią się jakieś przeniesienia praw własności względem sytuacji sprzed rewolucji, to oczywiście będę musiał podważyć konstytucyjność porozumienia.
Odpowiedz
#9
Socjaliści odejdą z rządu i tyle.
Odpowiedz
#10
Niech premier zainteresuje się stosunkiem wyzwolenia niewolników, a także trybu elekcji króla i uchwalenia konstytucji do praw podstawowych RTN.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości