Operacja "Twierdza"
#1
Star 
Informacje z shouta zaginą gdzieś w czeluściach archiwum dlatego dyskusję o naszych planach dotyczących Chin lepiej przenieść tutaj.

Szmer, przedstawisz w skrócie plan?
ن
Odpowiedz
#2
Lol. Plan jest na razie full OG. Opiera się na strachach przed tym, że nam zabraknie żywności Tongue

[Obrazek: dwschoacuted.png]

1. Namawiamy naszych Tatarów na deal: dostaną własne państewko w unii z RTN i zabierzemy im naszych magnatów, a w zamian będą dla nas walczyć i zgarniać dla siebie łupy.
2. Tworzymy klikę chińskiej burżuazji pod wodzą Je-Jasieńskiego: http://gringo.home.pl/ante6/showthread.php?tid=2227 której obiecujemy władzę w Mandżurii plus monopol na handel i przemysł dla ich kartelu.
3. Przekupujemy mongolską arystokrację, zresztą obiecując im zjednoczenie z tzw. Mongolią Wewnętrzną.
4. Atakujemy Tatarami i naszym wojskiem Mongolię i Cesarstwo Chin (marionetkę Francji).
5. W obliczu prawdopodobnej interwencji Japonii mobilizujemy chińsko-mandżurskie chłopstwo pod hasłami antyfeudalnymi.
6. Ewentualnie przehandlowujemy Japończykom Aleksandrowsk i wybrzeże.
7. Rozdajemy mandżurską i północnochińską ziemię wywłaszczonym magnatom z Tatarszczyzny.
8. Kolega Ye zostaje gubernatorem Mandżurii-Nowego Wołynia. Chińska burżuazja zaczyna napędzać rozwój gospodarczy pod osłoną naszych wojsk i prawa RTN.
9. Koleją Transsyberyjską zaczyna jechać szerokim strumieniem: zboże, ropa naftowa, bawełna, aluminium, stal, węgiel, owoce i baranina.
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy tak jest, ale ja bym proponował, żeby Tatarzy dostali "tatarszczyznę" bez uszczerbku dla naszego terytorium, a z uszczerbkiem dla Chińczyków i Ujgurów Tongue
Odpowiedz
#4
Ale i tak na naszej obecnej Tatarszczyźnie nie ma innej ludności. Samych magnatów tam się nie zostawi. Moglibyśmy najechać też Ujgurystan, ale nie wiem po co, plus tam chyba ewidentnie spotkamy się z Brytyjczykami :>

BTW, zapomniałem wspomnieć że chińscy plutokraci mogliby zmontować jakąś dodatkową armię najemników za własne pieniądze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości