[IN GAME] "Rada Gabinetowa"
#1
OG:

1. Spotkania z królem są numerowane. Otwieram je i zamykam.
2. Spotkania zwoływane są na konkretny temat.
3. STARAMY SIĘ NIE KŁÓCIĆ PRZY KRÓLU.
4. Zero aluzji do uśmiercania Jego Królewskiej Wysokości.

IG:

Daniel Sassoon

W najgłębszej czci dla Waszej królewskiej Mości rząd zdecydował wysłuchać uwag Waszej królewskiej Mości na temat projektów aktów prawnych wprowadzających powszechną służbę wojskową. Liczę, że uwagi Wielmożnych Ministrów rządu Waszej królewskiej Mości doprowadzą do szybkiego i najlepszego rozwiązania powyższych kwestii.

Tym samym otwieram posiedzenie.
Odpowiedz
#2
JKM Kazimierz V

Dziękuję, panie premierze. Panowie! Z tego, co zreferowano mi z prac rządu wynika, że fakt wprowadzenia powszechnej służby wojskowej nie budzi niczyich wątpliwości. Istnieją one natomiast co do drogi legislacyjnej tego aktu prawnego. Czy moglibyście panowie przedstawić wasze stanowiska w tej kwestii, po rozmowach jakie odbyliście w ramach rządu? Spróbujemy znaleźć kompromisowe rozwiązanie.
Odpowiedz
#3
Hławankowski
Wasza Królewska Mość, w mojej opinii stanowisko wypracowane przez Rząd jest już kompromisowe. Z tego co wiem, rozbieżności wynikły z troski części Ministrów, żeby szybko przeprowadzić konieczne zmiany bez zwłoki na debaty i głosowania w Izbach Sejmowych. Wydaje mi się, że podwójna droga: dekret, który następnie powinien zostać zatwierdzony przez Izby, pozwala nam osiągnąć oba cele: szybkość i zapewnienie szerokiego poparcia społecznego. Jego Ekscelencja Pan Premier wyrażał także troskę, czy Izba Poselska i Senat będą w stanie zebrać się w takim składzie, by uchwalać prawa w sposób ważny. Otóż z moich informacji wynika, że mogą, ale gdyby zdarzyło się inaczej, dekrety WKMości i tak powinny nas prawnie zabezpieczać.
Odpowiedz
#4
Daniel Sassoon

Wasza Królewska Mość!

Bardzo mnie cieszy zmiana stanowiska pana Ministra. Jeszcze niedawno na moją prośbę o wniesienie przez rząd prośby o wydanie do przez Waszą królewską Mość niniejszego dekretu powiedział: "W interesie realizacji tego dekretu nalegam i domagam się, żeby przeszedł on normalną drogę legislacyjną, to znaczy został przyjęty przez przedstawicielstwo narodu."

Obecnie popiera wydanie dekretu przez Waszą królewską Mość. Pozostają jedynie wątpliwości co do "zatwierdzenia" dekretu. Nie wiedzę podstaw do takiego działania. Choć Sejm mógłby poprzez uchwałę wyrazić swoje poparcie, dla tego prawa.

Dziękuję.
Odpowiedz
#5
Ja

<patrzy na premiera jak na osobę dość mało mądrą>

No więc socjaliści popierają by najniezbędniejsze dekrety wydał JKMość, a następnie Izba Poselska i Senat je zaakceptowały. Uważam, że ta droga pozwoli na szybkość działania, a jednocześnie zapewni społeczna kontrolę nad działaniami rządu. Kolejne akty prawne powinny w miarę możliwości być przyjmowane w "normalny sposób", choć oczywiście nie wykluczam możliwości wydania kolejnych dekretów.

Rząd podjął też uchwałę z rekomendacją by mianować hetmana polnego Ignacego Stokłosę hetmanem wielkim. Jest on faktycznym dowódcą, więc dobrze by było potwierdzić to również oficjalnie.
Odpowiedz
#6
JKM Kazimierz V

Tak jak i panom, tak i mi zależy *tu lekko zadrżała mu brew* na demokratycznym mandacie dla naszych działań. Propozycja, by moje dekrety były następnie składane do Sejmu jako ustawy jest rozsądna. Należy wszelako rozpatrzyć jedną okoliczność. Otóż dekrety te będą często dotyczyły spraw pilnych i podlegać będą natychmiastowemu wykonaniu. Co, jeżeli jeden z takich dekretów, już przez pewien czas wykonywany, Sejm zechce uchylić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości