Status członków KOP
#1
Opis niech będzie. Co do przenosin, jest to BARDZO wskazane (a właściwie, gdybym nie był dobry, obowiązkowe). Chodzi o to, że KOP obraduje w Łodzi. Twoja postać może pochodzić skądkolwiek.

Co do kwestii okręgu, tak naprawdę problem nie istnieje (i widać, że niestety nie wykonaliście zadania, które wam kiedyś dałem na szałtboksie Tongue ). Tylko uznaniowo przyjmuje się, że jakiś członek KOP jest "delegatem" okręgu - ponownie odsyłam do intensywnej lektury scenariusza. Ale jeśli chodzi o puste okręgi, wystarczy przejrzeć istniejące karty postaci, żeby zobaczyć co jest zajęte.
Odpowiedz
#2
Ale to nie ma znaczenia, co się przyjmuje. Bycie delegatem jest w bio mojej postaci, które zaakceptowałeś.
Odpowiedz
#3
Chodzi ci o "W 1989 r. wybrany do KOP."?
Odpowiedz
#4
A o co innego Tongue
Odpowiedz
#5
No właśnie Czerwony, to jest na tyle ogólne, że właściwie nie sposób wyciągać z tego jakichś wniosków. A szczególnie tego rodzaju, że "zmieniłeś scenariusz akceptując mi coś tam w karcie postaci" Tongue

Kwiatek, w mojej opinii dobór okręgu ma znaczenie tylko, jeżeli chcesz objąć dowództwo w którymś z nich. A ponieważ wybierasz McZestaw z partią, możesz pochodzić skądkolwiek, bylebyś TERAZ działał w Łodzi.
Odpowiedz
#6
Tzn. jaki inny wniosek, prócz tego, że został delegatem okręgu, można z tego wyciągnąć? Bo jako żywo nie wiem. W chwili pisania było to najzupełniej oczywiste. Może został wybrany z Rzeszowa?
Odpowiedz
#7
Do Czerwonego:
1. Okręgów jest 49, a członków KOP - 39.
2. Dla mnie słowo "wybrany" jest bardzo ogólne, zwłaszcza że nie ma w tekście żadnych dookreśleń. W każdym razie może to znaczyć równie dobrze np. dokooptowanie do Rady Politycznej SW, czy wybranie in absentia do Komitetu Obywatelskiego powstania łódzkiego, np. ze względu na ogólnokrajową popularność. Nie ma słowa o tym, że wybierali członkowie SW. (Zresztą ciekaw jestem, czy np. polskie podziemie w II w.ś. w ogóle próbowało organizować jakieś wybory do czegoś na większą skalę). Także jest to trochę jak z tymi oczekiwaniami Wisznu, który sobie coś tam sobie założył, jak przystępował do gry -- ale bez moich gwarancji Tongue

Jeżeli świadomie chciałeś zmienić scenariusz kartą postaci, i to w ogóle mnie o tym nie informując, to poza wszystkim trochę nieładnie. Jest to raczej podstawa do zmiany karty niż zmiany scenariusza, który jest "aktem wyższym".

@topic: napisz po prostu, że jest członkiem KOP, to wystarczy. To go automatycznie "umieści" w Łodzi.
Odpowiedz
#8
Nie mogłem zmienić scenariusza kartą, bo scenariusz o tym nie mówi. I to raczej ty w tym momencie wywracasz to, że delegaci jako wysłannicy okręgów żyli w grze i pojawiają się w aktach prawnych. Jeśli wtedy nie wetowałeś to jest to już część lore gry. Inaczej należałoby to wszystko zmienić :>
Odpowiedz
#9
Ależ scenariusz mówi o tym bardzo wyraźnie, i dlatego zwracam na to uwagę. Jest bez sensu, żeby 10 województw było bez reprezentacji. Dlatego pozostawiam w sferze niedopowiedzeń dokładny sposób, w jaki się kto dostał do KOP. Ale system okręgowo-delegacki jest nie do obrony. Jeżeli się utarło, że ktoś jest na przykład "delegatem Radomia" czy "delegatem Białegostoku", to po prostu tak się utarło (z powodu sławy/wpływów tej osoby) i nic więcej.
Odpowiedz
#10
Mi wydawało się że właśnie tak jest. Zawsze na forum wszystko wyglądało tak jakby każdy delegat był powiązany z województwem, a ewentualne braki pasują do sytuacji w której trwa okupacja i w kilku województwach po prostu nie było możliwości wyłonienia w terminie delegata.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości