VI posiedzenie KOP - obsada stanowisk
#1
Olszewski
Koleżanki i koledzy, w związku z przyjętą właśnie uchwałą o normalizacji sytuacji w okręgu radomskim, zobowiązaliśmy się do obsady następujących stanowisk:
- Naczelnika Sił Zbrojnych, który obejmie stanowisko niezwłocznie po ustąpieniu gen. Czartoryskiego;
- komisarza KOP dla okręgu radomskiego;
- dwóch członków Komisji Specjalnej KOP do sprawy wyjaśnienia zajść radomskich.
Proszę o zgłaszanie kandydatur na wszystkie te stanowiska.
OG: co do dwóch pierwszych punktów, oczekiwałbym poważnych kandydatur, co do ostatniego - mogą być placeholdery typu "neutralny liberał", "lewica robotnicza, stronnik Pachecki" itd.
Odpowiedz
#2
Katarzyna Śmietana
Drodzy Koledzy!

Choć ponownie rozczarowało mnie głosowanie i przeszedł projekt w którym sformułowane są oceny przed zbadaniem faktów, co jest dość skandaliczne, to w ramach przyzwoitości wnoszę o umieszczenie na liście kandydatów osobę rekomendowaną przez pana Generała.

Dziękuję.
Odpowiedz
#3
Krzysztof Wojno

Wielka szkoda, że koleżanka mówi o tym teraz. Trzeba było postawić te zarzuty w debacie, porozmawialibyśmy, ustalili kompromis. Nie mam wrażenia, by uchwała gdzieś formułowała oceny. Jeśli chodzi o uznanie rozkazu za wadliwy to wynika z jego litery, której nie trzeba przecież jeszcze badać.

Chciałbym jednak dać koleżance okazję do udziału w ustalaniu faktów, które i ja uważam za niezmiernie istotne. Dlatego zgłaszam koleżankę Katarzynę Śmietanę do Komisji Specjalnej.

Ponadto, ponieważ nazwisko nie padło a możemy się go jedynie domyślać, zgłaszam kandydaturę pułkownika Zdzisława Kosztyły na stanowisko Naczelnika Sił Zbrojnych. Pan pułkownik od lat dowodzi wojskami na białostocczyźnie, jednym z najtrudniejszych okręgów z racji położenia i połączeń komunikacyjnych, i udaje mu się to nie bez sukcesów.

Wreszcie do funkcji komisarza nominuję kolegę Wojciecha Mosiuszkę. Jako człowiek nie związany z żadnym stronnictwem w sporach o Radom, ma według mnie szansę być prawdziwym gwarantem dobrego wykonania powierzonych mu zadań, przy zachowaniu spokoju i poszanowaniu zasad demokracji.
Odpowiedz
#4
<oklaski ze strony technokratów po zgłoszeniu kandydatury Zdzisława Kosztyły>
ن
Odpowiedz
#5
Katarzyna Śmietana
Drodzy Koledzy!

Zgadzam się kandydować. Jednocześnie wyrażam poparcie dla kandydatury kolegi Wojciecha. Poza poglądami ekonomicznymi wydaje się osobą dość umiarkowaną, oraz otwartą na opinie różnych osób pochodzących z różnych środowisk.

Dziękuję.
Odpowiedz
#6
OG: jutro zrobię głosowanie, do tego czasu można (się) zgłaszać.
Odpowiedz
#7
Wojciech T. Mosiuszko

Panie i Panowie!

Zgadzam się kandydować. Jako komisarz radomski będę trzymał tylko jedną stronę. Stronę sprawiedliwości i Wolnej Polski.

Dziękuję.
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#8
Olszewski
Zgłoszono następujące kandydatury:

1. Na Naczelnika: płk Zdzisław Kosztyła.
2. Na komisarza KOP: Wojciech Mosiuszko.
3. Na członków komisji:
a) Katarzyna Śmietana
b) Tomasz Nałęcz

Proszę o wypowiedzenie się w sprawie tych kandydatur (za, przeciw, wstrzymanie się).
Odpowiedz
#9
1. Za;
2. Za;
3 a) Za;
3 b) Wstrzymuję się.

OG: Wiem, że nie powinienem mieszać irl do gry, ale mało kogo tak nie lubię jak pana prof. Nałęcza. Już wolałbym Wassermana, lub Celińskiego.
Odpowiedz
#10
1. Za
2. Za
3 a) Za
3 b) Wstrzymuje się
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości