Wacław Badura
#1
Cytat:
[Obrazek: kayio.jpg]

Wacław Badura

Specjalności:

Medialność,
Przekabacanie zwolenników

Słabości:

Kultura i wykształcenie,
Organizacja i pieniądze

Biografia:

Wacław Badura (ur. 21 lutego 1950 roku w Białymstoku) - robotnik, w latach 1976-1981 Przewodniczący Rady Zakładowej w Zakładach Mięsnych w Białymstoku do roku 1981 członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej z której wystąpił po interwencji Układu Warszawskiego wskazując nieporadność władz partii i państwa. Członek Komitetu Białostockiego PZPR.

W 1965 ukończył naukę w szkole podstawowej z dostatecznymi osiągnięciami w edukacji, po czym rozpoczął naukę jako mechanizator rolnictwa w trzyletniej szkole zawodowej. Po zakończeniu nauki pracował w PGR na stanowisku traktorzysty i operatora maszyn rolniczych aż do przeniesienia się w roku 1974 do Białostockich Zakładów Mięsnych. W młodości należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1970 wstąpił do PZPR, aż do roku 1981 gdy z niej wystąpił. Członkostwo w organizacjach ukształtowało jego poglądy polityczne, które z czasem ewoluowały i wypracowały własną wizję opartą na socjalizmie.

Wraz z upływem czasu w latach 80 założył w Białymstoku partię/organizację polityczną pod nazwą Ludowy Sojusz Robotniczy.

Ma żonę Halinę, córkę Annę urodzoną w 1976 i syna Karola urodzonego w roku także 1976 który zginął w rozruchach zastrzelony przez radziecki patrol wojskowy na obrzeżach Białegostoku wracając do domu. Wraz z żoną i córką przedostał się do Łodzi jako delegat KOP z ramienia okręgu białostockiego. Tam też założył swoją organizację polityczną.

Ludowy Sojusz Robotniczy

[Obrazek: NKPPp1.jpg]

Podstawy ideologiczne: Patriotyzm, Lewica, Socjalizm, Socjalizm rynkowy, interwencjonizm gospodarczy,

Partia lewicowa działająca w celu poprawy losu ludu polskiego poprzez pełen rozwój gospodarczy i społeczny państwa. Teoria LSR składa się z trzech filarów socjalizmu:

1. Walka z wyzyskiem i ochrona państwa i obywatela,
2. Interwencjonizm gospodarczy,
3. Budowa Socjalizmu sposobem demokratycznym.

W tym celu LSR chcę wspierać rozwój technologii, zreformować, ale nie znosić gospodarki socjalistycznej, zezwolić na zakładanie działalności gospodarczej w odpowiednio unormowanym stopniu oraz krzewić wspaniała tradycję i kulturę PRL której władza i partia zdrajców-sprzedawczyków się sprzeniewierzyła i sprzedała ojczyznę, a także walczyć z wyzyskiem wobec ludu robotniczego i ogólnie całego narodu przez wrogów.
Odpowiedz
#2
Moje sugestie jeśli można:

1. Białystok jest pod Czerwonym, a jest sporo okręgów, które pozostają wolne. Tam zdecydowanie bardziej przydaliby się gracze.
2. Założenie partii politycznej czy organizacji przed powstaniem byłoby raczej ciężkie, a już na pewno w okupowanym przez wojsko radzieckie Białymstoku. Proponuję założyć ją w Łodzi.
3. W ogóle imho ciekawszą zabawę oferuje możliwość posiadania 2 postaci, w tym jednego wojskowego, ale to już jak kto lubi Tongue
Odpowiedz
#3
Cytat:1. Białystok jest pod Czerwonym, a jest sporo okręgów, które pozostają wolne. Tam zdecydowanie bardziej przydaliby się gracze.
Tylko wojsko w woj. białostockim jest kierowane przez Czerwonego, a wybranie okręgu w którym w jakimś stopniu jest inna postać daje asumpt do interakcji.
Cytat:2. Założenie partii politycznej czy organizacji przed powstaniem byłoby raczej ciężkie, a już na pewno w okupowanym przez wojsko radzieckie Białymstoku. Proponuję założyć ją w Łodzi.
Różne nielegalne organizacje powstawały przez cały okres Polski Ludowej. To nie było państwo totalitarne, by kontrola ludności była tak ścisła, że kilka osób nie może się co jakiś czas spotkać i np. ogłosić na jakiejś ulotce, że powstała nowa partia itp.
Odpowiedz
#4
Cytat:Tylko wojsko w woj. białostockim jest kierowane przez Czerwonego

Moja główna postać jest też szefem białostockiego OWWC.

Cytat:Różne nielegalne organizacje powstawały przez cały okres Polski Ludowej. To nie było państwo totalitarne, by kontrola ludności była tak ścisła, że kilka osób nie może się co jakiś czas spotkać i np. ogłosić na jakiejś ulotce, że powstała nowa partia itp.

W rzeczywistości tak. Ale tutaj mamy wojnę domową, wojska okupacyjne i permanentny stan wojenny.
Odpowiedz
#5
Cytat:Tylko wojsko w woj. białostockim jest kierowane przez Czerwonego, a wybranie okręgu w którym w jakimś stopniu jest inna postać daje asumpt do interakcji.

Możliwość interakcji jest zawsze, a gra z pewnością skorzysta bardziej, jeśli ktoś na przykład weźmie coś w okupacji NRD, gdzie obecnie nikogo nie ma. Z resztą moja uwaga ma formę sugestii nie nakazu, że tam nie wolno.

Do reszty ładnie odniósl się Czerw.
Odpowiedz
#6
Każdy może się zajmować kwestią okupacji w NRD. Nie ma takiego zakazu. Nie potrzeba do tego gracza ulokowanego w tamtym regionie.
Odpowiedz
#7
Cytat:do roku 1981 członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej z której wystąpił po interwencji Układu Warszawskiego wskazując nieporadność władz partii i państwa. Członek Komitetu Białostockiego PZPR.
Dobrze rozumiem, że gdy czołgi wjeżdżały do Polszy, towarzysz Badura poszedł do biura partyjnego i rzucił legitymacją, podając takie oto powody? Tongue M(i)a(ł) gościu jaja (i szybkie nogi). Podobają mi się także "dostateczne osiągnięcia w edukacji" (tzn. że miał trójki na świadectwie? :} ), ale to tylko tak nawiasem.

Bio jako taka może być, jest tylko taki problem, że (cytuję zasady rekrutacji) McZestaw z partią zakłada, iż robimy polityka i "na starcie zakładamy za jego pomocą nową partię w Łodzi." Polityk ma być członkiem KOP.

Co do partii:
Cytat:krzewić wspaniała tradycję i kulturę Rzeczypospolitej Polskiej Ludowej,
No bez przesady, z tym to oficjalnie walczycie Tongue Możesz mieć jakąś własną interpretację, "że ideały PRL zostały zdradzone przez PRL", ale nie opisałeś czegoś takiego.
Odpowiedz
#8
Wystąpił z partii nie jak by można było sądzić z powodów ideologicznych lecz z powodów jak już napisałem że partia już przed interwencją sobie po prostu zaczęła nie dawać rady. Po prostu został może przez przeoczenie, albo z powodu układów tylko z niej wykluczony i pozbawiony praw i funkcji. Co do wyników w nauce tak był to taki uczeń właśnie dostateczny trójki, parę czwórek może jedna piątka. Po prostu nie miał zacięcia i zaliczał jak musiał Big Grin . Co do ideałów PRL masz rację po prostu źle to ująłem w słowa chodzi o własną wizję nowego PRLu i jego socjalizmu lub drogi do niego.
Odpowiedz
#9
To przeformułuj opis partii. tak żeby był bardziej zjadliwy dla kolegów z Solidarności. I przenosisz się do Łodzi?
Odpowiedz
#10
W tym celu LSR chcę wspierać rozwój technologii, zreformować, ale nie znosić gospodarki socjalistycznej, zezwolić na zakładanie działalności gospodarczej w odpowiednio unormowanym stopniu oraz krzewić wspaniała tradycję i kulturę PRL której władza i partia zdrajców-sprzedawczyków się sprzeniewierzyła i sprzedała ojczyznę, a także walczyć z wyzyskiem wobec ludu robotniczego i ogólnie całego narodu przez wrogów.

Poprawiony opis

Czy przenosiny są bezwzględnie wymagane?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości