Katarzyna Śmietana
#1
[Obrazek: bx_IWBSu_N.png]

Katarzyna Śmietana (dawniej Wolfgang Śmietana) urodziła się w 25 grudnia 1959 roku w Warszawie. Jej rodzice są farmaceutami. Jej ojciec Maciej Śmietana jest socjaldemokratą (czyli komunistą sprzeciwiającym się interwencji). Przez wiele lat pracował jako sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jej matka jest Wietnamką i pracowała w Ambasadzie Wietnamskiej, a po uzyskaniu polskiego obywatelstwa uzyskała zatrudnienie w Ministerstwie Zdrowia. Rodzice byli osobami dość religijnymi, kolekcjonerami prasy zagranicznej (szczególnie naukowej), oraz miłośnikami muzyki klasycznej.

Historia Wolfganga:
Wolfgang był niezwykle grzecznym dzieckiem zawsze mającym najlepsze wyniki w nauce, uczestniczącym we wszystkich olimpiadach chemicznych. Nie lubił jednak się brudzić i prawie nie wychodził z domu, więc miał mało przyjaciół. W czasie studiowania farmacji (kontynuował rodzinną tradycję, obecnie ma tytuł magistra farmacji) wstąpił do III Zakonu Dominikańskiego i złożył dodatkowe śluby celibatu. Rezygnacja z małżeństwa dała mu duchowy spokój dzięki, któremu zaangażował się w protesty związane z ochroną prawa do życia (przeciw aborcji i karze śmierci), oraz ochroną przyrody i praw zwierząt. W tym czasie również rozpoczął terapię hormonalną.

Historia Katarzyny:
Gdy wyznała ojcu, że jest kobietą zaakceptował jej decyzję i wykorzystał wpływy w ministerstwie, by można było przeprowadzić transformację. Po terapii hormonalnej i korekcie płci udało się Katarzynie otrzymać nowe dane. Od tej pory nigdy nie mówiła na temat swojej poprzedniej płci i ignorowała wszelkie plotki. Rozpoczęła wydawanie początkowo nielegalnego periodyku „Żywa Zieleń” wokół którego zebrała grono miłośników przyrody i którego redaktorem jest do dnia dzisiejszego. Konspiracyjna siatka „Żywej Zieleni” przez wielu socjaldemokratów (czyli komunistów którzy nie popierają interwencji) chcących wykorzystać Katarzynę jako jedną ze swoich nowych twarzy stała się początkowo ważnym elementem wywiadu dla władz powstańczych, co dodało znaczenia jej organizacji. W związku z tym otrzymała miejsce w KOP.

_____
Pomyślałem że ostatni raz spróbuję. Zbyt dużo miałem nadziei z tą postacią i wydaje mi się w tak ułagodzonej formie akceptowalna. Głównie zależy mi na zielonej lewicy za życiem. Fakt transseksualizmu ujawnię w momencie w którym Szmer uzna, że jest wystarczająco dużo kapitalizmu i otwarcia na Zachód. Posiadanie prasy i bazy poparcia w niegodzących się na interwencję komunistów (nowa twarz dla komunistów jak Aleksander Kwaśniewski) wydaje mi się wystarczająco uzasadniać miejsce w KOP.

Z postacią Aleksandra Czartoryskiego łączą ją rekolekcje u dominikanów, znajomość w kręgach elity PZPR-u, miłość do przyrody. Mieszkanie w Warszawie. Samego Aleksandra zrobiłem tak by przy odrobinie dobrej woli był kompatybilny do każdej postaci co mam nadzieję, że jest widoczne.

Specjalności:
+ przekabacanie zwolenników;
+ medialność;
- sprawność fizyczna;
- gry parlamentarne.
Odpowiedz
#2
Cytat:jest polskim niepodległościowym komunistą.
A bliżej?
2.Czy zakonnikom wolno być transseksualistami?
3. Rząd łódzki - nie ma czegoś takiego. A władza powstańcza ma ledwie tydzień. Wcześniej była tylko Solidarność Walcząca.
4. Co to za OKP?
Odpowiedz
#3
1. To określenie które wyjaśniłem niżej. Chodzi o grupę komunistów niepopierających interwencji (zarówno tych którzy przeszli do obozu niepodległościowego czytaj "Solidarnościowego").
2. To zakon III czyli dla świeckich i każdy katolik może w nim być. Oczywiście zmieniając płeć zaciągnęła ekskomunikę i o ile jest ona w mocy nie należy do fraternia. Oczywiście obecnie jest wojna i niezbyt wiadomo w przestrzeni publicznej czy się wyspowiadała i jaki był efekt spowiedzi i czy ekskomunika została zdjęta. Ja sądzę, że nie gdyż skutki grzechu trwają i nadal podaje się za kobietę, ale nie sądzę by odpowiedź na to pytanie w jakikolwiek sposób wpływała na grę.
3. Przecież ta władza Solidarności Walczącej gdzieś miała siedzibę.
4. KOP litera mi się przekręciła.
Odpowiedz
#4
1. To rozumiem, ale nie widzę zastosowania tego terminu w 1959, kiedy jej ojciec został jego ojcem.
2. Ukhm, spoczko.
3. W głębokim podziemiu, w jakimś lesie :>
Odpowiedz
#5
1. Tam jest czasownik "być" w formie "jest". Ojciec obecnie w roku 1989 JEST niepodległościowym komunistą i prawdopodobnie mieszka w Łodzi i z grupą innych sobie podobnych stara się mieć jakieś wpływy na aktualne niepodległościowe niekomunistyczne władze, ale nie chce tych wpływów w celu jakiejkolwiek pomocy względem antypolskich komunistów.
3. Zmieniłem na władze powstańcze. Jakoś zbierając maliny na nie natrafiła i powiedział że jest grupka komunistów chcących ewentualnie po cichu pomagać powstaniu, bo nienawidzą interwencji.
Odpowiedz
#6
Aha, dzisiejsi komuniści nazywają się w najlepszym razie "socjaldemokratami" Tongue Ale ogólnie przyjmę.
Odpowiedz
#7
Poprawiłem nazwy, ale by nie były mylące dla ewentualnych nowych graczy w nawiasie w każdym miejscu wyjaśniłem ich znaczenie.
Odpowiedz
#8
Niech będzie (obie postacie).
Odpowiedz
#9
[Obrazek: 01_Stanislaw_Szymfeld.jpg]

Aladyn Zachariasz urodził się w 1969 roku w Łodzi. Jego dziadkiem był Szymon Zachariasz (1900-1970)*, a rodzice, liczni bracia i dalsi krewni są członkami PZPR.

Aladyn Zachariasz od dzieciństwa był zafascynowany kryptologią, prowadził korespondencję w języku esperanto z dziećmi z innych krajów, oraz interesował się językami tolkienowskimi.

W młodość poświęcił studiom myśli marksistowskiej, anarchistycznej. Pod jej wpływem stał się mocno sceptyczny wobec ustroju, ale nigdy nie krytykował władzy i państwa poza gronem najbliższej rodziny.

3 lutego 1989 roku przyjechał ze szkoły (był studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego) na pogrzeb jego jedynej siostry. Po pogrzebie jeden ze starszych braci zapoznał go z członkiem zakonspirowanej Komunistycznej Partii Polski. Zafascynowany istnieniem innych ideowych komunistów zdecydował przyłączyć się do łódzkich manifestacji. Nieoczekiwanie został jednym z liderów wśród uczestników protestu. Obecnie członek KOP.

Specjalności:
+ prawo i ideologia;
+ siła fizyczna;
- organizacja i pieniądze;
- medialność.

Ciekawostki:
1. Jest deistą i lubi chodzić do kościoła, lub cerkwi.
2. Z współczesnych języków naturalnych zna tylko polski i rosyjski.
3. Publikował pod pseudonimem opowiadania fantasy i SF.

* https://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_Zachariasz
Odpowiedz
#10
1. Nie ma przejmowania krzeseł KOP przez prota (to do wszystkich!). Jedyną drogą - zakładanie partii.
2. Chętnie wysłucham uzasadnienia dla imienia Aladyn.
3. Czy po polsku/rosyjsku/esperanto są w naszych latach 80. opracowania o językach tolkienowskich? Kto je wydaje? :>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości