Komentarze do wiadomości
#1
Video 
Proszę o linkowanie posta wiadomości, którą komentujecie. Dopuszczalne są zarówno "listy do redakcji", wypowiedzi dla prasy jak i luźne "komentarze z nadprzestrzeni".
Odpowiedz
#2
O manifestacjach na Węgrzech i w Czechosłowacji:

Nieludzkie dyktatury panujące we wschodniej Europie chylą się ku upadkowi, to widać gołym okiem. Chociaż Polska została tak ciężko doświadczona, wyzwolenie może przyjść szybciej, niż wszyscy myślimy. Nie trzeba wcale pokonać wszystkich armii UW w Polsce - wystarczy zadać im dotkliwe straty, a ci, którzy ich wysłali pożegnają się z władzą. Jak Bóg da, to także z życiem.
Odpowiedz
#3
Katarzyna Śmietana dla "Żywej Zieleni":

Niezwykle cieszy mnie "rewolucja radomska". Wyzwolenie województwa radomskiego jest koniecznym krokiem do rozliczenia Polski Ludowej z jej niszczycielskiej działalności. Obnażeniu zbrodni, przyzwolenia na zło i budowania struktur zła, aktywnego niszczenia wartości przyrodniczej, krajobrazowej i kulturowej naszej ojczyzny. Liczę również, że wszyscy patrioci niezależnie od wcześniejszych wyborów przyłączą się do pana pułkownika Grzegorza Mencza-Wczela.
Odpowiedz
#4
Katarzyna Śmietana dla "Żywej Zieleni" (Komentarz do artykułu: http://kanciapa.pbf.net.pl/thread-559-po...ml#pid5790 ):

Chcę wyrazić wdzięczność za przywiezione ze Związku Radzieckiego ubrań, owoców w tym słodkich niczym miód mandarynek, a nawet za wędliny. Każdy człowiek wychowany w socjalizmie dobrze wie jak wielkim moralnym i społecznym programem jest wprowadzanie "każdemu według potrzeb" i choć Towarzysz Władysław Gomułka wielokrotnie mówił, że na obecnym etapie budowania socjalizmu obowiązuje zasada "każdemu według pracy" przywiezienie potrzebnych Polakom towarów jest gestem godnym pochwały. Gest ten nie może przekreślić obłudnego godzenia się władz Związku Radzieckiego na zadłużanie się Polski, wstąpienie Polski do Międzynarodowego Funduszu Walutowego i zainstalowanie w Polsce prawicowej dyktatury wojskowej, która bez szczególnych oporów zdecydowała się zabijać walczących o produkty pierwszej potrzeby robotników.

Drodzy bracia Rosjanie!

Jeśli zależy wam na dobru Polaków nie przywoźcie wraz z wędlinami, mandarynkami, kożuchami, ołowiu, czołgów i śmierci. Tylko na waszych bagnetach utrzymywana jest klika, która przejęła kontrolę nad Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą.

Pozdrawia Katarzyna Śmietana. Córka Macieja Śmietany członka PZPR, ideowego komunisty, przeciwnika interwencji.
Odpowiedz
#5
Krzysztof Wojno o poparciu dla Pachecki w Radomiu:

Na posiedzeniu KOP przewidywałem, że płk Pachecka będzie chciał wstecznie zalegalizować swój przewrót i widzę, że się nie pomyliłem. Powtórzę to, co wtedy: wszelkie głosowania pod rządami płk Pachecki są niewiarygodne. Jeśli był tak bardzo pewien swojego poparcia, nie powinien był zdobywać władzy szantażem.

Anonimowemu redaktorowi należy pogratulować argumentacji "albo Radom z Pachecką albo nic". Wziął ją zapewne z reżimowej prasy lat 40, bo w podobnym rodzaju argumentowali wówczas komuniści. Kwestia płk Pachecki to sprawdzian tego, czy obraz demokratycznej opozycji różni się od tego, który podaje wroga propaganda. Jeśli zaakceptujemy takie standardy, to faktycznie Wolna Polska, jaką budujemy, będzie krajem gdzie rządzi klika udzielnych panów, swoje porachunki załatwiająca siłą lub groźbami.

Osobna kwestia to fakt, że nawet według oficjalnych wyników referendum 40% opowiedziało się przeciwko pułkownikowi. Tymczasem płk Mencz-Wczele, który, domniemywam, jest dla tej mniejszości reprezentantem, został zmuszony do opuszczenia miasta. Na takie traktowanie przeciwników politycznych zwyczajnie nie może być zgody i żadne interesy polityczne nie powinny nas do tego skłonić!
Odpowiedz
#6
dr Felicjan Romaszewski o poparciu dla Pachecki w Radomiu i komentarzu Krzysztofa Wojno:

Jestem pod wielkim wrażeniem z jaką lekkością płk Pachecka potrafi rozładowywać napięcie w swoim regionie. Widać wyraźnie, że człowiek ten, mimo wielu ataków ze strony niektórych członków KOPu pozostaje niewzruszony i wciąż wyciąga rękę pragnąc porozumienia. W swoim wcześniejszym komentarzu Krzysztof Wojno wspomniał, że głosowania pod rządami płk. Pachecki są niewiarygodne. Pan Wojno zdecydowanie przecenia Pachecką, sugerując tak ścisłą i rozległą kontrolę nad okręgiem radomskim. Jak na razie, mimo starań pułkownika, ciężko tu mówić o czymś więcej niż o wyzwoleniu enklawy w okolicy Radomia, nie mówiąc już o całkowitej kontroli. Zarzuty te wobec czego uważam za bezpodstawne.

Co zaś się tyczy wyników referendum, to nie można mówić o tym, że każdy kto nie głosował na Pacheckę jest od razu zwolennikiem Mencz-Wczele. Z tych 40% wiele to głosy reprezentujące również innych działaczy w regionie, takich jak por. Walerian Tołotko, maj. Janusz Snopek czy Zbigniew Kęcki, a wszyscy trzej nie dość, że w Radomiu są, to współpracują ściśle z Pachecką. Jestem przekonany, że wbrew wcześniejszym doniesieniom płk Mencz-Wczele nie opuścił miasta z przymusu, lecz własnej woli. Jak można brać na serio doniesienia z domniemanego spotkania za zamkniętymi drzwiami?
Odpowiedz
#7
Krzysztof Wojno

Lekkość iście młota pneumatycznego. Skoro było to referendum, głosowano za lub przeciw Pachecce, a więc ludzi którzy zagłosowali przeciwko nie sposób uznać za popierających sympatyków Pachecki. Ponadto informacje prasowe wyraźnie podają, że głosowanie odbyło się na terenach wyzwolonych, a więc w owej enklawie którą Pachecka kontroluje. Słowo daję, takie krętactwa napływające z Radomia świadczą o Pachecce dobitniej niż wszelkie komentarze.
Odpowiedz
#8
Krzysztof Wojno o próbie obalenia płk Pachecki

Dopóki w grę wchodziły osobiste animozje i zaszłości między dowódcami okręgu radomskiego, można było mieć nadzieję, że po obu stronach stoją ludzie którym zależy na dobru Ojczyzny i naszej sprawy. Niestety, zbrojny opór wobec bezpośredniego rozkazu Naczelnika Sił Zbrojnych pozbawia wszelkich złudzeń. Płk Pachecka swoimi chorymi ambicjami doprowadził do podziału wewnątrz wojska, do wybuchu walk między niedawnymi towarzyszami broni! Konsekwencje będą dalekosiężne a komuniści zacierają ręce. Z tego punktu widać, że uchwała zawieszająca delegata okręgu była przyjęta słusznie i należy pomyśleć nad dalszymi krokami wobec radomskich renegatów.
Odpowiedz
#9
dr Felicjan Romaszewski

Kolega Krzysztof Wojno śmie insynuować, że pułkownik Pachecka nawet aresztowany i zakuty w kajdanki jest w stanie prowadzić ruch oporu. Najwyraźniej lud przemówił po stronie Pachecki, a winnym całego zajścia jest Naczelnik Czartoryski. KOP sam niedawno sprzeciwił się aresztowaniu pułkownika, tymczasem ten oto "wojskowy" dyktator, znany z aktów bandytyzmu, postanowił działać samemu. Wszyscy teraz mogą przekonać do czego doprowadziła nas bezkarność wśród wojskowych, którzy wykorzystują wojnę do własnych celów i doprowadzają nasz ruch do zagłady. Pozostaje tylko liczyć na to, że Naczelnik Czartoryski ma chociaż odrobinę godności i jeszcze dzisiaj poda się do dymisji.
Odpowiedz
#10
Krzysztof Wojno

Niczego nie insynuuję - mówiłem także o tej klice wokół Pachecki, w której zdaje się jest i typ, co jeszcze miesiąc temu kierował obławami na naszych chłopców. Naczelnik miał prawo zarządzić ich doprowadzenie, a ci powinni byli bezwzględnie się podporządkować, czy im się to podoba czy nie. Pozwolę sobie też wyrazić pogląd, że brak oporu Pachecki wynikał z braku możliwości, nie z braku chęci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości