[zakończona, reaktywowana później] Rekonkwista (1989)
#21
Szmer i reszta, taki format mapy wam pasuje? Pixeloza dlatego, że chciałem żeby była łatwo edytowalna dla użytkowników Painta i wciąż zachowywała swój styl. Myślałem nad zrobieniem dla was paru wersji takiej mapy żeby się przydało do różnych gier.

[Obrazek: xQGWBFq.png]
Сильна ли Русь? Война, и мор,
И бунт, и внешних бурь напор
Ее, беснуясь, потрясали —
Смотрите ж: все стоит она!
А вкруг ее волненья пали —
И Польши участь решена...​
Odpowiedz
#22
Dla mnie może być. Poza tym dysponuję GIMP-em (który różne rzeczy potrafi), Painta nie ma na Linuksach Tongue

Co do startu gry, wystartujemy jak znajdę chwilę czasu żeby poustawiać fora i zdecydować się co do mechaniki typu fusy. Poza tym fajnie by było, gdyby ktoś jeszcze dołączył. Może pozwolę na jakąś przedgrę.
Odpowiedz
#23
A co z bio postaci?

PS: Przyda się jakaś mechanika do zamachów, sabotaży itp., bo partyzantka raczej nie będzie się na początku angażować w otwartą walkę z okupantem.

Kolejny Edit: I mechanika do hajdukowania (Z mojego: Chowania się) partyzantów przed "Władzą" oraz przeczesywania lasów w ich poszukiwaniu, coś al'a obława raz na jakiś czas, aresztowania, itp. Jeszcze dorzućmy do tego struktury miejskie. Smile
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#24
(24.06.2015, 17:55)UłanoHusarz napisał(a): A co z bio postaci?
Zrobię forum do składania wniosków, może nawet dziś, żebyście mieli zajęcie Rolleyes

Cytat:PS: Przyda się jakaś mechanika do zamachów, sabotaży itp., bo partyzantka raczej nie będzie się na początku angażować w otwartą walkę z okupantem.
Tutaj nie widzę innej możliwości niż załatwianie wszystkiego na gębę. Ewentualnie można by wprowadzić jeden rzut k10 na sukces, z ustalaniem szans. Pomyślę.

edit: co do walk w lasach, załatwia to mechanika wojenna, co do reszty jak wyżej.
Odpowiedz
#25
Joachim Linke - Okręg Słupski
Ernest Werner-Szawlewski - Narodowa-lewica, federalizm, panarchia.
Odpowiedz
#26
płk Zdzisław Kosztyła - okręg białostocki
Krzysztof Wojno - niekomunistyczna, zdrowa robociarska lewica
Odpowiedz
#27
(24.06.2015, 17:11)Ojciec Ted napisał(a): Bo te nurty ideologiczne same sobie zaprzeczają, a już na pewno monarchizm-komunizm

Korea Północna

Cytat:komunizm-faszyzm

nacbol, duginowcy
Odpowiedz
#28
Narodowy Bolszewizm to połączenie komunizmu i nazizmu, a faszyzm to jednak trochę co innego jak nazizm. Przede wszystkim faszyzm zawsze miał silne oparcie w religii, zwłaszcza w kk albo jak w przypadku rumuńskiej żelaznej gwardii i greckich metaksistów, w prawosławiu. Dlatego faszyzmu nie da się połączyć z komunizmem w sensowny sposób.
Odpowiedz
#29
Są jakieś poważne opracowania które wskazują religię jako niezbędny pierwiastek faszyzmu? Jeśli nawet, to mamy przecież kult Stalina.
Odpowiedz
#30
Ale kult Stalina to już nie jest religia, tak samo jak bycie gorącym fanem i wielbicielem Bon Jovi to też nie jest jeszcze religia. Chyba że ktoś faktycznie czci go jako Boga, ale przyznam że nie słyszałem o takich przypadkach Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości