[zamknięte] Jaruzelland
#1
Jaruzelland

Warunek startu: trzy wnioski o postać do 11 czerwca 2015 roku.
Forma deklaracji: post zawierający imię nazwisko, wiek, określenie wyznawanych poglądów politycznych w dwóch do siedmiu słów (np. antykomunistyczny etatysta), oraz opcjonalnie opis partii do której należy.
Zajawka: 1 stycznia 1999 roku w Królestwie Polskim stworzonym przez polskich komunistów na podstawie umowy z świeckimi katolikami i pozwalającemu na utworzenie w Polsce modelu transformacji pośredniego między irl, a modelem chińskim.
Szkic scenariusza:
1. Po odejściu W. Gomułki władzę przejął gen. Moczar, który poszedł drogą równowagi w posłuszeństwie ZSRR i Chinom.
2. Jan Paweł I nie umarł.
3. Po upadku Moczara władzę przejął Kania, po nim gen. Jaruzelski. Cała partia jednak była mocniej nastawiona na współpracę z chińczykami i silniejsze były tendencje stalinowskie.
4. Układ Glemp - Jaruzelski, "Trójkątny Stół".

https://www.youtube.com/watch?v=zZnPa_JNId4#t=3750

5. Manifest "Powrót Króla" napisany przez polskich monarchistów.
6. Koronacja gen. Jaruzelskiego na Króla Polski.
7. Rozpad PZPR.
8. Oktrojowanie konstytucji ustalonej przy "Trójkątnym Stole".
+ Dość podobna do angielskiej, ale z w pełni proporcjonalną Izbą poselską i JOW-ami preferencyjnymi (Tideman method);
+ Realnym istnieniem weta królewskiego, a nie tylko hipotetycznym.
9. Rząd Władysława Siła-Nowickiego.
10. Kolejne mozaikowe rządy.
11. Wielkie reformy:
+ 12 Województw: http://zobacz.info/wp-content/uploads/20...93DZTW.jpg
+ System emerytalny zastąpiony rentami starczymi i PPE;
+ Reforma edukacji oparta na likwidacji egzaminów państwowych i autonomię przyjmowania kandydatów przez szkoły na zasadach przez nie ustalanych.
+ Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 11% PKB przy pozostawieniu systemu budżetowego, ale z zwiększeniem roli administracji wojewódzkiej w zarządzaniu tymi pieniędzmi.
13. Rozpoczęcie rozmów z Rosją o Unii Celnej.
14. Rozpoczęcie rozmów z UE o stowarzyszeniu się z nią.
15. Liberalizacja mediów.
Szkic mechaniki:
Gracz otrzymuje postać główną, protegowanego, oraz dziennikarza. Za pomocą postaci głównej odgrywa rolę dygnitarza, protegowanym robi za Niesiołowskiego, a dziennikarzem pisze artykuły, prowadzi programy, robi wywiady ze swoją postacią.

Gracz tworzy również swoją partię (najlepiej byłoby gdyby każdy gracz miał jedną partię, ale nie wykluczam partii dwuosobowych) za co otrzymuje forum jawne i tajne, oraz otrzymuje możliwość działania w parlamencie, oraz partyjną (nieoficjalnie) gazetę.

Komentarze są inscenizowane w formę wywiadu z posiadanym przez siebie dziennikarzem. Zachęcam do otwierania nowych programów w których zgodnie z narzuconymi przez gracza zasadami będzie prowadzona rozmowa.

Oczywiście będą FUS-y, Opinie Społeczne, wywoływanie zdarzeń (ale na zasadach z Wielowódstwa).
Odpowiedz
#2
Tadeusz Konstanty Stanisławski - Lat 32 - Endecki Antykomunista oraz zwolennik Monarchii - Należy do Ruchu Nowej Monarchii. Partia ta ma poglądy stricte endeckie, jednakże nie mają już w programie przestarzałego antysemityzmu i są bardziej przywiązani do Katolicyzmu, jako części polskiej kultury. Poglądy ekonomiczne ma wolnorynkowe, a społeczne narodowo-prawicowe. Jest też antysocjalistyczna i antykomunistyczna.
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#3
Akceptuję. W wypadku kolejnych oczekuję również podania wieku. Przy czym dodaję że będzie można trochę zmienić ostateczne dane względem wniosku w każdym aspekcie.
Odpowiedz
#4
Scenariusz 10/10.
Przepraszam, nie potrafię stworzyć postaci, nie szkicując jej od razu biografii Tongue
Mieczysław Pórkłapa (wł. Mieczysław Chlodwig Pórkłapa d'Escalier) - ur. 1947. Jego rodzina pochodzi podobno z rejonu francuskiego Bordeaux. Ukończył studia filozoficzne na UW. Działał w Stronnictwie Demokratycznym, gdzie zaprzyjaźnił się z J. Korwin-Mikkem, któremu często partnerował w brydża. W okresie transformacji trójkątnostołowej zaangażował się w budowanie nowego reżimu. Opracował półoficjalny wywód pochodzenia Wojciecha I od Karolingów. Na początku lat 90. poseł na Sejm z ramienia UPR, partii bardzo głównonurtowej. Później przez jakiś czas telewizyjny wróż i hipnotyzer w TVN. W 1998 założył opozycyjną Partię Liberalno-Konserwatywną, oficjalnie promującą politykę wolnorynkową i wartości rodzinne. Mimo otwartej krytyki władz, PLK powszechnie podejrzewa się o zakulisowe konszachty z rządem.
Odpowiedz
#5
Świetni. Przyjmuję.

A i mam zamiar stworzyć w tej grze małe partie Mistrza Gry, ale proszę o stworzenie jakiejś centroprawicy, lewicy, centrum, oraz informowania znajomych o grze.
Odpowiedz
#6
Nie lubię w grach politycznych bezsensu kampanijnego w postaci ewentów o tym kto się z kim spotkał i co tam robił. Często jednocześnie nie ma napisanego programu wyborczego.

Proponuję nowy system kampanii jednopostowych.

Każdy gracz w ramach kampanii będzie zobowiązany napisać jeden post zawierający:

Dwa hasła wyborcze.

Siedem postulatów wyborczych.

Oraz uwagi zawierające jakieś cechy szczególne kampanii, informacje o tym do kogo kieruje się przekaz itp.

Od dzisiaj codziennie będę urealniał nowymi postami powyższy projekt, bo czerwiec nadchodzi.
Odpowiedz
#7
Twój poprzedni pomysł pasował mi bardziej, ale jak rozumiem moda na odjechane scenariusze musi jeszcze potrwać Rolleyes
Odpowiedz
#8
Mi też bardziej się podobał poprzedni pomysł. Taki stan to dużo może. Lobby z polskiego stanu może wpływać na politykę federalną, a nawet tak wielka i zorganizowana Polonia mogłaby mieć szansę gdyby chciała mieszać trochę w polityce krajowej. Niestety chętnych nie było.
Odpowiedz
#9
Raczej chętnych nie było, bo głupi Ułanohusarz (Ja) zapomniał o oficjalnej formie deklaracji uczestnictwa w grze. -_-
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#10
Koniec czasu. Zabrakło jednego zgłoszenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości