[zamknięte] Zamurze: Narodowy Agraryzm
#1
Zamurze: Narodowy Agraryzm

Warunek startu: trzech graczy do środy.
Forma deklaracji: post w tym temacie z nazwiskiem postaci i nazwą partii (to pierwsze będzie można później zmienić). Dostępny jest przede wszystkim PSL, poza tym inne znane partie jak PO, PiS, SLD, KNP.
Zajawka. Antemurale meets ASZ Dziennik, czyli przez machinacje PKW partia chłopska przejmuje pełnię władzy w kraju i planuje rozszerzyć pożar narodowo-agrarnej rewolucji na cały świat. Gracze przejmą stery jednego ze średnich miast w Polsce, próbując odnaleźć się wraz z mieszkańcami w nowej epoce. Realizowana będzie doktryna Realizmu Antecznego, tj. bez ortodoksji, jednak w przeciwieństwie do Antyante będziemy się trzymać pewnej wewnętrznej logiki.
Szkic scenariusza.
16.11.14 : W Polsce odbywają się wybory samorządowe.
17.11.14 : Pojawiają się informacje, że niespodziewanie wybory we wszystkich województwach wygrało Polskie Stronnictwo Ludowe. Media winią za to nieprawidłowości systemu informatycznego. Internet i opozycja protestują przeciwko nieudolności Państwowej Komisji Wyborczej.
21.11.14 : Rozruchy w stolicy. Przewodniczący PKW Stefan Jaworski podejmuje decyzję o ewakuacji Komisji do Milanówka, gdzie odbywa tajną konferencję z szefem PSL Januszem Piechocińskim i byłym szefem PSL Waldemarem Pawlakiem.
23.11.14 : PSL ogłasza, że wygrało wybory i jest gotowe przejąć władzę w kraju. W partii uaktywnia się radykalna frakcja narodowych agrarystów. Na wezwanie Pawlaka oddziały ochotniczej straży pożarnej z całego kraju jadą autokarami i pociągami TLK do Warszawy.
24.11.14 : Rano dokonuje się zielone Machtübernahme. Premier Ewa Kopacz za radą Donalda Tuska wsiada w samolot i wybiera Berlin. Straż pożarna zajmuje budynki rządowe w stolicy. W całym kraju odbywają się manifestacje poparcia pod hasłami "Zielona rewolucja - w interesie ludzi", "Polska lokalna - zawsze lojalna" itd.
Po rozmowie z Piechocińskim prezydent Komorowski decyduje się poprzeć działania PSL. W przemówieniu telewizyjnym głowa państwa motywuje tę decyzję koniecznością gruntownej reformy polskiej polityki. Ogłasza zawieszenie funkcjonowania rządu i parlamentu, przekazanie całej władzy w ręce rad (tj. samorządów), sam zaś przyjmuje honorowy tytuł naczelnego wójta kraju.
XI/XII 2014 : Większość rządów świata nie uznaje nowej (bez)władzy w Polsce.
Wśród ludowców uwyraźnia się podział na umiarkowanych, skupionych wokół przewodniczącego PSL J. Piechocińskiego, oraz radykalnych narodowych agrarystów uzyskujących coraz silniejszy wpływ na na W. Pawlaka i Ochotniczą Straż Pożarną. Następuje wiele mniej czy bardziej oportunistycznych akcesów do ruchu ludowego ze strony osób o rozmaitych orientacjach politycznych. Ronald Lasecki zostaje ideologiem narodowego agraryzmu. Z dnia na dzień wiele tzw. ruchów miejskich zostaje wchłoniętych przez partię Piechocińskiego, obiecującą nową politykę z ludzką twarzą. W PSL powstaje też jednak frakcja anarchokapitalistyczna.
13.12.14 : W Warszawie marsz PiS "w obronie demokracji" przeradza się w dwudniowe zamieszki. W starciach tłumu z policją oraz bitwach bojówek ginie ponad 20 osób. Hanna Gronkiewicz-Waltz (w tej chwili -- z PSL) podaje się do dymisji.
14.12.14 : Jarosław Kaczyński zostaje aresztowany. Waldemar Pawlak pod wpływem narodowych agrarystów zapowiada w specjalnym wywiadzie dla Moniki Olejnik, że wszystkie miejscowości mające więcej niż 20 tysięcy mieszkańców powinny być podzielone na mniejsze jednostki. Dzięki temu życie Polaków stałoby się spokojniejsze i bliższe natury. Sugeruje, że jednostki OSP mogłyby wyegzekwować dokonanie odpowiednich przesiedleń.
15.12.14: [start gry Zamurze: Narodowy Agraryzm]
Szkic mechaniki.
W Białymstoku jest sporo ciekawych obiektów: uniwersytet, opera, legendarny balkon Dzierżyńskiego w Pałacu Branickich, względnie blisko Białoruś, Litwa i Rosja (co daje dodatkowe pole do intryg), myśliciel i historyk idei Krzysztof Kononowicz, wreszcie -- znany muzealnik, nasz kolega Czerwony (mam nadzieję, że nie obrazi się za nazwanie obiektem). Już nie wspominam o starożytnej antecznej tradycji rządu białostockiego i Republiki Podlasia.
W każdym razie chciałbym pierwszy raz na poważnie spróbować gry lokalnej, na burzliwych tle wydarzeń wielkiej historii. Scenariusz się do tego nieźle nadaje. Spodziewam się znanej & lubianej antecznej rozpierduchy w mikroskali.
Proponuję więc miejski samorząd Białegostoku, chyba że ktoś ma lepszy pomysł.
Czysto mechanicznie sięgnąłbym do wzorów Antyante, ze składaniem projektów eventów w Świątyni Chaosu i tajnymi dla poszczególnych partii.
Odpowiedz
#2
Cytat:
[Obrazek: IMG_7277.jpg]

Randoald Thor urodził się w Wielki Czwartek 1981 roku. Jego ojciec był hodowcą bydła, a matka pracowała na poczcie i była działaczką PZPR. W odróżnieniu od rodziców Randoald był dzieckiem bardzo religijnym i chodził z babcią codziennie do kościoła, a nie tylko dwa, trzy razy w roku jak ojciec, czy nigdy jak matka. W czasie przemian ustrojowych ojcu udało się znacznie zwiększyć gospodarstwo, co kontynuował do końca życia. Po ukończeniu szkoły podstawowej Randoald uczył się w technikum pszczelarskim, gdy ukończył szkołę dostał się na hellenistykę na UJ. Przed rozpoczęciem studiów stracił wzrok w wypadku samochodowym w którym umarli jego rodzice, oraz brat i siostra.

Odziedziczył gospodarstwo wyspecjalizowane w hodowli bydła (zarówno na mięso i mleko), rzeźnię i mleczarnię. Łączna powierzchnia nieruchomości, które odziedziczył wynosiła 1088 ha. Randoald jest tradycjonalistą katolickim, kolekcjonerem obrazów Balthasara Kłossowskiego de Rola, oraz członkiem Kongresu Nowej Prawicy, a od niedawna poseł do Parlamentu Europejskiego (za Michała Marusika) i cosplayerem. W Parlamencie Europejskim przemawia po polsku lub po niemiecku, gdyż nie zna angielskiego. Próbował przeforsować rozszerzenie używanych języków w unijnych dokumentach o języki klasyczne, gdyż świetnie zna grekę, ale inicjatywa nie znalazła poparcia. Posiada liczne znajomości wśród członków Ruchu Narodowego, oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Odpowiedz
#3
Jerzy Sowiński - KNP
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz
#4
Skoro Ułan nie zdecydował się wybrać partii która nie została obsadzona, oraz ze względu na chęć dania wolnej ręki ewentualnemu trzeciemu graczowi o ile zjawi się w najbliższych godzinach przedstawię wszystkie postacie jakimi mógłbym grać:

1. Randoald Thor niewidomy bogaty rolnik reakcjonista z KNP (Więcej: http://kanciapa.pbf.net.pl/thread-489-po...ml#pid4811 )
2. Mikołaj Święcicki stary bogaty rolnik (hodowca papryki) mieszkający z trzema wujecznymi wnukami, kolekcjoner antyków i prymitywista z PSL. (Ciało Johna Moore'a: http://www.mytop.fm/wp-content/uploads/2...laus23.jpg )
3. Shinji Chiba starożytnik i konwertyta na katolicyzm pochodzenia japońskiego, który otrzymał obywatelstwo od Lecha Kaczyńskiego, którego był bliskim przyjacielem na Uniwersytecie. Obecnie członek PiS. (Ciało Isao Takahata: https://d13uygpm1enfng.cloudfront.net/ar...40040M.jpg )
4. Natalia Kwiatkowska studentka i córka barona PSL od czasu pobytu w wielkim mieście członkini PO.
Odpowiedz
#5
Wisznuizm w pełni, ale nie zebrała się odpowiednia liczba graczy. Zamykam rekrutację.
Odpowiedz
#6
Zamykanie tak bardzo w terminie jest strasznym biurokratyzmem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości