Zgłoszenia
#1
Tutaj proszę składać Karty Postaci.
Odpowiedz
#2
Cytat:
[Obrazek: kao4rt.jpg]
Edward Osram

Młody Edzio jest najpewniej dzieckiem jednego z żołnierzy oddziału armii IV Imperium Neo-Bizancjum, który to oddział zaplątał się do Polski w czasie jednej z wojen z antypolskimi koalicjami na początku XX wieku. Matka o niezidentyfikowanej tożsamości zmarła przy porodzie. Młody chłopak wychowywał się w fabryce żarówek Osram w Pabianicach, skąd urzędnik zaczerpnął nazwisko. Imię chłopczyk otrzymał z urzędu po ówczesnym krótkotrwałym dyktatorze Republiki Środkowego Województwa Łódzkiego, Edwardzie Izraelu Kowalskim.

Życie młodego Edwarda było trudne i zamiast chodzić do szkoły, uczył się wkręcać żarówki i połykać szkło. Od prześwietlenia wzroku musi nosić okulary przeciwsłoneczne, kiedy jest na dworze. Wkraczając w wiek męski, Edward doszedł do wniosku, że nie ma ochoty powielać typowego szablonu życia polskiej młodzieży: pójścia na front i walki z nacierającymi hordami absurdalnych wrogów. Wyolbrzymiając swoje okulistyczne kalectwo przed komisją wojskową, uzyskał skierowanie do kontrolowania biletów w PKS-ach. O ile akurat nie porwały ich antyrządowe bojówki, był w nich często jedynym pasażerem, a jedynym niebezpieczeństwem były spadające losowo bomby.

Ostatnią wojnę atomową przeżył Edward Osram przetrwał nieświadomie w piwnicy, gdzie grał z gromadką podobnych dziwaków w polityczne RPG. Po wyjściu na światło dzienne dostrzegł w chaosie-jeszcze-większym-niż-był swoją życiową szansę i zaczął organizować własne bojówki.

Supermoce
 • "Charyzmatyczny mówca, genialny organizator" -- potrafi na piękne słówka i pieniądze drukowane na papierze toaletowym werbować dowolne ilości młodzieży robotniczej, a także powodować dezercje sił wroga na swoją stronę. Tak utworzonym oddziałom nie kończy się nigdy amunicja (medżik!).
 • Nieuchwytny skurczybyk -- potrafi uciec niemal z każdej opresji, czy to w przebraniu baby sprzedającej jaja, czy to przekopując się jak kret pod płotem.
 • Szarża na motocyklach -- raz na jakiś czas może rozstrzygnąć bitwę brawurowym atakiem zmotoryzowanej husarii, w pędzie ostrzeliwującej wroga z pepesz z bazaru niczym Tatarzy z łuków. Sam znany jest jako autor tej techniki, pięknie kontynuującej polskie tradycje wojskowe.
 • Anteczna szkoła Blitzkriegu -- wojska dowodzone przez bohatera dysponują francuską techniką marszu na fast-forward. W obecności herosa oddział może się teleportować "na Czechosłowaka" za linie wroga w granicach 200 km, ignorując szlaki zaopatrzeniowe.
 • Nieskazitelny bohater -- postać jest mistrzem w skutecznym obciążaniu winą za niepowodzenia przeciwników politycznych, nieudolnych podwładnych i warunków obiektywnych. Wierzą mu w to wszyscy, ze szczególnym uwzględnieniem opiniotwórczej prasy zagranicznej.

Superwady
 • Łotewska kokaina -- jest uzależniony od specjalnego gatunku białego proszku, otrzymywanego z koki rosnącej w jednej konkretnej dolinie pod Rygą. Nie wiadomo, czy chodzi tutaj o jakiś składnik w glebie, czy szczególny rodzaj postnuklearnego promieniowania, w każdym razie bez regularnych dawek tego towaru heros staje się do niczego.
 • Książę entropii -- temu bohaterowi doskonale wychodzą działania destrukcyjne, natomiast te konstruktywne wywołują często niespodziewane, przeciwskuteczne efekty.
 • Brunatno-czerwona nemezis -- kiedy ten bohater ściera się z narodowymi bolszewikami albo rosyjskimi muzykami popowymi, silnik gry zaczyna ewidentnie czitować i wojska herosa przegrywają zawsze w chamski sposób.
Odpowiedz
#3
Karta przyjęta. Witamy na pokładzie. Zaraz dodam cię do grupy i będziesz mógł zacząć użytkować Supermoce i bazową pulę Punktów Wpływu na forum gry.
Odpowiedz
#4
Cytat:
[Obrazek: C4pBVlY.png]

Eudoksja Eufemia Toporska


Urodzona w Moskwie 5 marca 2014 roku. Przyszła na świat w rodzinie robotniczo-inteligenckiej, jej ojciec był wykładowcą akademickim a matka szwaczką. Gdy miała 8 lat jej rodzina przeprowadziła się na zachodnie peryferie Imperium Eurazji czyli do Królestwa Polskiego. Tam spędziła młodość jak przeciętna nastolatka - pijąc piwo na domówkach oraz paląc szlugi w bramie na przerwie. Po ukończeniu liceum wróciła do Rosji bo Polska jest brzydka. Od 1982 roku studiowała historię na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym w Petersburgu, posiada magistra historii. W 2016 roku została ogłoszona Miss Agent Królestwa Polskiego oraz nagrodzona przez kanclerza Aleksandra Dugina Orderem Eurazji I klasy. Człowiek roku 2021 według xportal.pl i Myśli Polskiej.

Supermoce:
 • Wielka Eurazja - jako duchowa potomkini wojowników stepu i Ruryka posiada moc do przywołania wielkiej hordy konnych wojowników którzy pozwalają wyjść cało z każdej opresji.
 • Nie ma brzydkich postaci w grach PBF - jako kobieta w świecie zniszczonym przez wojny, zarazy i Polaków zdecydowanie zwraca uwagę wygłodzonych samców którzy tylko myślą by dzięki swojemu przywilejowi płci doprowadzić do prokreacji. Eudoksja zdaje sobie z tego sprawę i wykorzystuje żałosny popęd płciowy samców do manipulowania nimi i osiągania swoich celów.
 • Rower - posiada swój rower i umie na nim jeździć


Superwady:
 • Poulenc nie umie grać - myślę, że sam fakt, że to moja postać jest już wadą
 • Pociągi - panicznie boi się pociągów
ن
Odpowiedz
#5
Zapraszam do gry.

Aczkolwiek sugeruję, by pozostałe postacie raczej trzymały się szarzyzny typowej dla gier o historii alternatywnej. Eudoksję stoleruję, bo wiem, że taki kolega ma styl.
Odpowiedz
#6
Cytat:Pociągi - panicznie boi się pociągów
Myślę, że tu ewentualna postać Czerwa miałaby lepsze powody Tongue
Odpowiedz
#7
Cytat: Myślę, że tu ewentualna postać Czerwa miałaby lepsze powody Tongue
Link? Tongue
Odpowiedz
#8
Powsi, nie obił ci się o uszy największy romans Ante? http://gringo.home.pl/ante6/showthread.php?tid=576 Tongue
Odpowiedz
#9
(26.09.2014, 20:15)Szmer napisał(a): Myślę, że tu ewentualna postać Czerwa miałaby lepsze powody Tongue

Jak widać sprawy mają się inaczej, niż myślisz.
Odpowiedz
#10
Cytat: Powsi, nie obił ci się o uszy największy romans Ante? http://gringo.home.pl/ante6/showthread.php?tid=576 Tongue
Widziałem ten temat, ale nie kumam przyczyn, dla których jest taki straszny. Tzn. nudna opera mydlana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości