[OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Wojskowych
#25
Skleciłem taki mini plan operacyjny dla naszych sił wojskowych.

Cytat:OPERACJA "MUR"

FAZA PIERWSZA
Fazę pierwszą mogę skrócić jako "Spierdalamy". Należy zarządzić natychmiastową ewakuację wszystkich sił, placówek, etc. etc. Placówki te mają natychmiast przenieść się za linię Niemen-Prypeć-Dniepr... Żołnierze mają pomagać w ewakuacji dokumentów, zabytków kultury, przemysłu, etc. etc. i tą też ewakuację osłaniać z priorytetem wobec własnego planu ewakuacyjnego. Czego się nie da wywieźć, należy zniszczyć... Przede wszystkim należy wywozić rzeczy o największym znaczeniu strategicznym i sprzęt wojskowy. Cała ta "Ucieczka" ma przebiegać w sposób zorganizowany, bez żadnej paniki i dezercji. Po drodze wszelką infrastrukturę należy zniszczyć, a przynajmniej najważniejsze mosty, drogi, etc. etc.

FAZA DRUGA
Jeszcze w czasie ewakuacji, siły tyłowe (O ile takowe mamy...) mają natychmiast rozpocząć budowę okopów i fortyfikacji na linii Niemen-Prypeć-Dniepr. Ma być gotowa na wczoraj i to z obsuwą.
Po dotarciu naszych sił, mają one wesprzeć oddziały tyłowe w budowie fortyfikacji aż do czasu przybycia w pobliże sił Ententy. W tym momencie mają obsadzić okopy lub ich zalążek i bronić się do czasu wydania kolejnych rozkazów.

Pewnie wyszedł mały bałagan, ale myślę, że się nada.
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Wojskowych - przez UłanoHusarz - 20.03.2016, 18:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości