[OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych
#7
Przede wszystkim jak już napisałem na wstępie nie zamierzam dążyć do oficjalnego kontaktu ze stroną francuską. Zerwali z nami stosunki dyplomatyczne i na 99% oficjalnie z nami rozmawiać nie będą (nie ma co się ośmieszać, poza tym burżuazyjna opinia publiczna oraz siły nam przeciwne mogą to wykorzystać przeciwko nam), najpewniej nie jesteśmy też potencjalną stroną przy rozmowach pokojowych. Obecnie chcę w tej turze przygotować grunt pod ewentualne próby porozumienia się z Ententą. Wiem, że mamy mało czasu ale liczę, że jeśli w ogóle uda nam się uzyskać wszystkie pożądane przez nas informacje do końca tury. Wtedy mając wiedzę nt. ewentualnej woli Francuzów by z nami rozmawiać zadecydujemy czy próbujemy się dogadać czy stawiamy na wojnę i współpracę z Układem Haskim. UH nie odrzucam zupełnie, chodzi mi o to by nie stworzyć wrażenia panicznej próby dogadania się z kimkolwiek na samym początku istnienia rządu - Francuzi na pewno mają swoich ludzi w Wilnie, więc i tak będą mieć pewne informacje o naszych poczynaniach. Zakładam też, że to Węgrom lub Czechom może bardziej zależeć na zakończeniu wojny z Rzepą ze względu na jak zakładam większą niż z Francją wymianą handlową z Rzepą i ogólnie sprawy gospodarcze. Węgrzy też mają swoje strefy okupowane, a i nie wiadomo jak długo utrzymają się w Niemczech - perspektywa grzęźnięcia w błotach Rosji a potem śmierć przez mróz na pewno nie jest taka kusząca.
ن
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [OFF-GAME] Ministerstwo Spraw Zagranicznych - przez pajęczyca - 17.03.2016, 22:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości