Muzułmanie w Prawie i Sprawiedliwości
#24
Cytat:Tedziu, ja nie bardzo chcę ci pozwalać na sprowadzanie dyskusji na manowce dygresji, o twoich rojeniach pozwolę więc sobie napisać dwa krótkie stwierdzenia:
1. Swoją tezę o moim "urazie" opierasz o założenie że mnie "ośmieszyłeś". Ośmieszenie, z samego założenia, musi oznaczać skłonienie otoczenia/środowiska/jakzwałtakzwał do obśmiania delikwenta, tymczasem nic podobnego ani w trakcie, ani po tamtej dyskusji nie miało miejsca. Chciałbym, żebyś dobrze zrozumiał: może i uważasz, że udowodniłeś wówczas swoją rację (ja nie uważam), ale dla kwestii ośmieszenia jest to bez znaczenia, bo ośmieszenie wynika z opinii otoczenia a nie twojej.

Skoro zatem nie było ośmieszenia, to albo ja nie mam urazu, albo mam go na innym tle. Oczywiście teza, że urazy żywię ze względu na to, co odbieram jako pisanie głupot, byłaby zbyt prosta.

2. Nigdzie wówczas nie dowodziłem pochodzenia Aryjczyków ze Skandynawii, jeśli tak twierdzisz to prostu kłamiesz. Wolę wierzyć, że wynika to z niepamięci a nie z przerostu ego. Ponownie: nie chcę wchodzić tu w dygresję, ale chodziło o to, że według ciebie Aryjczycy to inna nazwa Indoeuropejczyków a według mnie pojęcie nie dość że nieaktualne, to odnoszące się do jednego konkretnego ludu (Arjów). Kto ma tu rację jest nieistotne, istotne jest, że motyw Skandynawii padł jedynie w twojej wyobraźni.

Zostawiając już zatem definitywnie tę kwestię...

A to ciekawe co ty piszesz, i jak krótką masz i wybiórczą pamięć. Tak się składa, że Aryjczycy = Indoeuropejczycy, z tym że Aryjczycy to bardziej kolokwialna i potoczna nazwa, zaś Indoeuropejkczycy to termin bardziej naukowy. W genetyce populacji panuje zgodność co do tego, że haplogrupy Y-DNA R1a (Słowianie, Indo-Irańczycy) razem z R1b (Celtowie, częściowo Germanie, Italikowie i Celto-Iberowie) tworzyły dawniej jeden związek plemienny ulokowany w okolicach dzisiejszego Hindukuszu. Związek ten podzielił się potem na dwie gałęzie Indoeuropejskie, lingwistycznie przyporządkowane jako kentum pokrywające się z hg Y-DNA R1b, i satem pokrywające się z hg Y-DNA R1a. Podział na kentum i satem miał związek ze sposobem wymowy liczby sto, ale już nie pamiętam na czym to dokładnie polegało. W każdym bądź razie, zarówno grupy lingwistyczne kentum i satem jak i genetyczne R1a i R1b, uznaje się jako dwie gałęzie jednego wspólnego drzewa określanego na przemian jako Indoeuropejczycy lub Aryjczycy. Ariowie to z kolei satemowy (R1a) odłam Indoeuropejczyków, stanowiący tylko jedno konkretnie plemię Aryjskie, nie zaś całość masy ludów Aryjskich (Indoeuropejskich). Co do ośmieszenia, nie potrzeba komentarzy otoczenia żeby je odczuć. Jeśli stojąc na środku sali pełnej ludzi puścisz bąka, i nikt się nie zaśmieje, nikt nie skomentuje, a co najwyżej parę osób popatrzy na ciebie krzywym okiem, to znaczy że się nie ośmieszyłeś? Możesz mówić że nie, zresztą nazywaj to jak chcesz, ale jak dla mnie wykazanie ci że się na tym temacie kompletnie nie znasz i nie masz racji, to było ośmieszenie, a już na pewno odczuwalny policzek na twoim ego wszechwiedzącego. Nie wypieraj się, bo rzeczywistości nie zaklniesz, choćbyś nie wiem jak chciał. Być może nie chowasz urazy za ten policzek, ale faktem jest że go dostałeś, a jeśli nie ma to wpływu na twój stosunek do mnie, to pytanie pozostaje otwarte, czym innym ci się tak naraziłem? Zresztą nieważne, nie mam zamiaru tolerować twojego prymitywizmu, infantylizmu, chamstwa i prostactwa. Tyle w temacie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzułmanie w Prawie i Sprawiedliwości - przez Ojciec Ted - 14.07.2014, 16:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości