Muzułmanie w Prawie i Sprawiedliwości
#14
Cytat:Art. 6
1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane.

Nie wiem czy zakon można pod stowarzyszenie podciągnąć, ale jeśli tak, to można by na mocy tego zapisu Jezuitów zdelegalizować, a i pewnie parę innych zakonów.


Cytat:A propo masonerii to nasza Konstytucja zawiera jeden przepis, który według projektodawców miał uderzyć w masonów i utrudnić im działalność

Nawet jeśli tak, to jest to tylko kolejny przykład świeckości i równości w naszej kochanej demokracji fasadowej, znanej jako Rzeczpospolita Polska. Myślę, że chyba ludzie u sterów władzy powinni być na tyle mądrzy, by nie wierzyć w te bajki i teorie spiskowe o Masonach, co dążą do władzy nad światem. Chyba, że te próby utrudniania ich działalności mają jeszcze inne wytłumaczenie, jak zwykły strach? Ja osobiście w znacznej mierze zgadzam się z poglądami masonów (a przynajmniej tymi które ujrzały światło dzienne, ale też nie myślę żeby zakulisowo knuli jakieś diaboliczne szachrajstwa), przede wszystkim z ich koncepcją deizmu i poparciem dla republikanizmu. Nie wiem czemu ludzie u sterów RP miel by być Masonerii nieprzychylni, chociaż bije mi się na myśl pewna teoria mogąca tłumaczyć ten stan rzeczy... Zakładając, że to prawda z tym utrudnianiem działalności.


@Wisznu

Co do tych rzekomych ateistów w PIS'ie. Jak to się ma do działań tej partii w kierunku zwalczania ateizmu, wszelkimi możliwymi sposobami, nawet jeśli oznacza to naruszenie prawa? Choćby założenie przez PIS - swoją drogą niezgodnej z konstytucją - sejmowej komisji do spraw przeciwdziałania ateizacji. Komisja ta gwałci konstytucje RP, a konkretnie zapis o wolności wyznania i światopoglądu. To jednak nie przeszkodziło PIS'owi w jej powołaniu. Jak ma się do tego blokada akcji billboardowej na rzecz promowania Ateizmu, którą kilka lat temu próbowało zainicjować kilka osób z Lubelskich środowisk świeckich? Gdyby w tej partii byli ateiści, to myślisz że by na coś takiego pozwolili? Myślę, że ci rzekomi PIS'owscy ateiści, to pic na wodę dla zyskania liberalnego elektoratu, odstraszonego od tej partii, jej dotychczasową pro-klerykalną polityką, i to pewnie nawet propaganda bardziej oddolna, niż zaproponowane przez samego Jarosława.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzułmanie w Prawie i Sprawiedliwości - przez Ojciec Ted - 10.07.2014, 23:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości