Dyskusje religijne
#7
Cytat:Nie ma więc zamkniętych od świata komun, czyli w nomenklaturze kościelnej zakonów klauzulowych Opus Dei. Są jedynie osoby żyjące w celibacie i mieszkające w ośrodkach Opus Dei. Te ośrodki są otwarte, a ludzie w nich mieszkający normalnie udają się rano do pracy tam gdzie są aktualnie zatrudnieni.

I większość, jeśli nie całość swoich zarobków oddają Opus Dei. A z tym "otwarciem" ośrodków OD to też nie taka sielanka. Wychodzić do pracy, rezydenci mogą, ale mają obowiązek meldowania się w określonych godzinach, a ludzie z zewnątrz nie mają tam wstępu, chyba że za przepustką której też nie każdy lepszy człowiek z ulicy otrzyma.


Cytat:Podziemne działalności i infiltrowanie masonerii to są raczej jakieś bajeczki

Nie powiedziałem że infiltrują masonerię, bo to by sugerowało że masoneria jest ich wrogiem, ale że są częścią masonerii, lub co najmniej organizacją paramasońską, czyli wzorującą się na masonerii.


Cytat:to są raczej jakieś bajeczki pewnie z "Faktów i Mitów", lub jakiejś kolejnej durnej publikacji wydawnictwa "Amber".

Oczywiście, bo kto nie z nami to be, komuchy, żydy, propaganda, kłamstwa, a kto z nami to cool, cacy, same fakty i cała prawda. Myślę że pewnie nie czytałeś nigdy "Faktów i Mitów", a takie wnioski wysuwasz na podstawie nieuzasadnionego uprzedzenia przez sam fakt tego, że są po innej stronie barykady i tylko dlatego. Ja też kiedyś byłem sceptyczny co do FiM'u bo nasłuchałem się tej propagandy medialnej jakie to tam są kłamstwa i stek bzdur, bo nie mówią pochlebnie na kastę różowych jarmułek, a gdy sam zabrałem się do lektury i zacząłem zdobyte tam informacje weryfikować, zauważyłem coś zupełnie odwrotnego. Jako antykatolik, nawet ja (a raczej zwłaszcza ja) staram się weryfikować prawdziwość zdobywanych informacji o niepochlebnej dla kk treści, bo jestem świadom że takie kłamstwa i naciągane fakty jeszcze gorzej robią sprawie zwalczania kk, niż milczenie na jego temat, bo gdy apostaci przechwycą takie oparte na kłamstwie i naciąganiu faktów ataki na swoją korporację, to mogą to wykorzystać w swojej propagandzie i pogłębianiu "syndromu oblężonej twierdzy" wśród wiernych. Oczywiście jak w każdej gazecie zdarzają się artykuły lepsze i gorsze, bo i redaktorzy są różni, a i naczelny nie upilnuje nigdy by wszyscy byli w 100% rzetelni i uczciwi, ale jednak FiM trzyma ten poziom rzetelności i jakości artykułów, i mówię to z perspektywy osoby która sama kiedyś FiM krytykowała.


Cytat:Z całej tej historii najbardziej mnie martwi, że nie zrozumiałeś ciekawego filmu "Walc z Baszirem".


A tego to akurat nie wiesz, bo dawałem sprawozdanie z krótkiego fragmentu tego filmu który akurat odnosił się do poruszanego tematu, a nie odnosiłem się do całości filmu razem z jego fabułą i przesłaniem. Ale chociaż zgadzamy się co do tego że to dobry film Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dyskusje religijne - przez Ojciec Ted - 01.06.2014, 21:03
RE: Dyskusje religijne - przez Lucyfer - 23.06.2014, 18:41
RE: Dyskusje religijne - przez Ojciec Ted - 23.06.2014, 19:12
RE: Dyskusje religijne - przez Lucyfer - 23.06.2014, 19:25
RE: Dyskusje religijne - przez Ojciec Ted - 23.06.2014, 19:56
Odp: Dyskusje religijne - przez kopia Szmera - 01.06.2014, 21:09
Odp: Dyskusje religijne - przez Czerwony - 01.06.2014, 21:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości