Konsultowanie dziwnych pomysłów (fetyszy?) Mistrza Gry (Mistrzów Gry)
#3
Zmieniłem charakter tego tematu. Będę tutaj zamieszczał moje pomysły, które są dość dziwne, oraz inne moje pomysły które uznam za warte konsultacji.

Po pierwsze. Uwielbiam dziwne formy pieniądza. Kiedyś w Rosji były monety platynowe. W Polsce mamy rudę miedzi. Skoro uznałem, że mamy wybitnych chemików, to czy nie byłoby ciekawym elementem gry odkrycie ich wcześniej. Dodatkowo w takich rudach miedzi znajduje się srebro i pallad. Proponowałbym zwiększenie poziomu tego ostatniego pierwiastka odkrycia go znacznie wcześniej niż w znanej nam historii i bicia z niego monet w mennicy królewskiej obok monet złotych. Kolejna związana z tym rzecz. Chcę by były to monety praktycznie bez domieszek i służące w rozliczeniach między najbogatszymi. Monety srebrne byłyby bite przez województwa i poza transakcjami międzywojewódzkimi, kontraktami banków i wielkich majątków panowałby w województwach Standard srebra.

Zalety:
+ Wzmocnienie województw w kontaktach gospodarczych z Austrią, Francją, Włoch, Belgię, Szwajcarię (dostosowanie swoich srebrnych monet do monet tych państw i oparcie na nich kontraktów);
+ Osłabienie władzy centralnej przez chaos z monetami;
+ Pojawienie się dylematu "psuć monetę, czy wziąć kredyt".
[size=8pt]I przyszli ci wszyscy Braniccy, Potoccy, Radziwiłłowie i mnóstwo innych do Cesarza Rosji, padli na kolana przed nim i mówili: „Ratuj nas Najjaśniejszy Panie przed tym parweniuszem korsykańskim.” Cesarz wzruszył się do łez na ten widok i tak im odpowiedział: „Nie bójcie się moi bracia w Chrystusie. Czyż Bóg nie jest po naszej stronie?”[/size]<br /><br />„Dzieje umierania polskiego” autor nieznany
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Odp: Szkice - przez PYRALGINA - 05.04.2014, 16:39
Odp: Konsultowanie dziwnych pomysłów (fetyszy?) Mistrza Gry (Mistrzów Gry) - przez PYRALGINA - 07.04.2014, 08:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości