[Wniosek] Wilhelmina Harding
#3
1. Wielki Artysta
2. Dlaczego Wilhelmina zajęła się intensywnie sprawami polskimi? Skoro nie wystarcza, to że jest Polką zaangażowaną politycznie, to uznam że pojechała do Paryża na kongres Wersalski jako obserwatorka chcąc wspierać sprawę polską i opisać co ma miejsce na takim Kongresie. Tam została zaproszona do Polski przez przedstawicieli władz kraju. W sposób oczywisty zdecydowała się na wyjazd. 
3. Mógłbyś wyraźniej powiązać pisarzy, którymi się fascynuje (jakichś ewangelikalnych radykałów z tego co rozumiem) z jej twórczością. Fascynacja religijna chyba nie ma być szczególnie powiązana z jej twórczością powieściopisarską. 
4. Przypominam, że Nobel z literatury jest za... Przecież jej powieści są jak wspominałem gdzieś wcześniej dość dekadenckie mają więc ogólnie obraz w którym ideały się zderzają z podłą rzeczywistością. Można to zauważyć w tych skrótach powieści, które podałem. Jak chcesz mogę zrobić listę powieści z dwuzdaniowym opisaniem o czym są.

Start pack:

1. Posłowie na Sejm Ustawodawczy:
a. 4 członków Stronnictwa Spółdzielczego;
b. 3 członków Fołks-Partaj;
c. 2 członków Unionistycznego Stronnictwa Chłopskiego;
d. 2 członków Komitetu Wyborczego "Kobiety przecie pijaństwu";
e. profesor ekonomii, bezpartyjny (wybrany z list PSL "Wyzwolenie);
f. poseł Protestanckiej Partii Ludowej;
g. działacz spółdzielczy członek PSL "Wyzwolenie";
h. chłop członek PSL "Wyzwolenie".

Dyplomata: Ferdynand Radziwiłł;
Minister: Bogusław Kotek (62 l.) profesor ekonomii, dziekan Wydziału Ekonomii i Statystyki Uniwersytetu Leopolda i Franciszka w Innsbrucku, przez wiele lat poseł Rady Państwa (Przedlitawii), obecnie minister handlu zagranicznego w rządzie Ignacego Paderewskiego.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Szmer - 14.08.2020, 00:10
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Saint/Pisces Aphrodite - 14.08.2020, 09:17
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Szmer - 14.08.2020, 12:10
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Czerwony - 14.08.2020, 12:22
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Szmer - 14.08.2020, 12:43
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Szmer - 14.08.2020, 16:20
RE: [Wniosek] Wilhelmina Harding - przez Szmer - 14.08.2020, 18:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości