Budowa scenariusza "Trzech Wilczyc"
#10
Cytat:Opisana mechanika wygląda na trochę skomplikowaną i wymagającą wczucia się w klimat, co mi osobiście nie przeszkadza, ale większej rzeszy graczy może.
Postaram się ją później bardziej elokwentnie opisać i dodać poradniczek strategiczny, bo rzeczywiście nie wszystkich może pociągać rozkminienie tutaj optymalnych posunięć Tongue Muszę powiedzieć, że nawet jestem zadowolony z tej koncepcji, jest taka pokerowo-strategiczna potencjalnie.
Cytat:Kto i kiedy wybiera te dwa sejmiki oprócz pruskiego?
Myślałem o GM-ie biorącym pod uwagę życzenia graczy, jeśli takie są. Możliwa jest też losowość albo ustalona kolejność. W sumie wsio ryba.
edit: chociaż jest jakiś argument za decyzją MG, że można wybrać te zgromadzenia, gdzie się zanosi na najgorętszą rozgrywkę.
Po namyśle dorzuciłbym po prostu pruskie do puli i wybierał z niej trzy.
Cytat:Wynika z tego, że oracja w praktyce będzie przyczyniała się do utrwalania status quo w kwestii wpływów politycznych. Skoro przyznaje się ją za wpływy i wydaje żeby się wypowiedzieć, ci z wpływami będą mogli więcej i będą powiększać swoje wpływy, za co będą dostawać więcej oracji i tak dalej.
Słuszna uwaga. Zamierzam jeszcze ciut zwiększyć koszt korzystania z marszałka (wprowadzę te modyfki niedługo). Poza tym będzie można wpływać na swoje wpływy rozmaitą propagandą, w tym rozpowszechnianiem pisemek politycznych. Chciałbym również wprowadzić jakąś mechanikę na sejmie, która będzie skłaniać dominujące stronnictwa do psucia sobie długoterminowych wpływów, jeżeli chcą skuteczniej przepychać swoje pomysły na tych sejmach. To by zresztą pasowało do wcześniejszych zjawisk w scenariuszu Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Budowa scenariusza "Trzech Wilczyc" - przez Szmer - 09.07.2020, 22:48
RE: Budowa scenariusza "Trzech Wilczyc" - przez Szmer - 14.07.2020, 14:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości