Jak moglibyśmy mieć wciągającą grę?
#8
Jeszcze jedna rzecz, którą rzuciłem na czacie, to zrobienie na Kanciapie skrajnie generycznej gierki ("Lustro Polityczne"?), która zaczęłaby się po prostu mniej więcej teraz w 2019 bez szczególnego political fiction, ewentualnie z lekko pochachmęconym składem sejmu, żeby było ciekawiej. Z tym ruszylibyśmy na miejsca zbierania się różnych niedobitek PRPG-a, komentarze na YouTubie, miejsca zbierania się młodzieży politycznej etc. Byłoby to trochę "AntePRPG" jak podobno kiedyś Czerw z AmaD-em prowadzili, z tym, że elementem Ante byłby GM-ujący Szmer (kryć się!) i trochę mechaniki.

Celem byłoby sprowadzenie tutaj szerszej publiki trochę na cokolwiek, co sprzyjałoby po prostu przetrwaniu naszego hobby. Nie jest wykluczone, że takie nowe środowiska zaczęłyby przejawiać własną aktywność np. w postaci tworzenia gier, co byłoby w sumie spoko. Myślę, że ciągłość i legitność naszego forum dla różnych gier to pewna istotna wartość. Kanciapa funkcjonuje już od ponad 5 lat. Gdyby te wszystkie gry powstawały na osobnych forach, to by dawno zginęły w odmętach internetu razem z historią i bazami użytkowników.

Wywiązała się na tym tle mała dyskusja, że:
Czerwony napisał(a):Choć nie wiem, czy to też trochę nie odstrasza różnych forumowych purystów dla których gra powinna mieć własne logo, styl i najlepiej phpbb by przemo, bo inaczej jest "nieklimatycznie". Ale żeby nie było wątpliwości, z tych dwóch zdecydowanie opowiadam się za formułą kanciapy.

Na to odrzekłem:
Cytat:IMO obecnie subkultura, dla której PRPG jest jakimś punktem odniesienia, chyba umarła. Ale można by rozważyć bardziej "uniwersalne"/"generyczne" logo Kanciapy (obecne jest tak bardzo Ante) i wprowadzić jakiś element wyróżnienia inkarnacji. Typu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dać na górze działu gry dział z opisem i nawet logiem.
BTW Przemo [ * ]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak moglibyśmy mieć wciągającą grę? - przez Szmer - 26.10.2019, 16:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości