Myślownia, czyli "Władcy Sumienie"
#4
Cytat:Wpadam Ci do głowy tak na chwilę. Miarkujesz jedzenie? Podzieliłeś na racje? Za wojny to kartki były. Każdy swoją odrywał. Dwa kilo wieprzowiny na osobę! Wiesz jaki to luksus był? Jak byłem w głowie Kazimierza Wielkiego, to oni tam pól kilo na miesiąc mieli! To dopiero było. Przeżyli jednak. Przeżyli.

Wiesz co? Zmiarkuj trochę. Bo to każdy Ci wyżre w miesiąc. Racjonuj wylicz. Przecież nie będą wiecznie zbierać. Już nie ma co z resztą. Wiesz, że patrole coraz częściej wracają z niczym? Nie, nie kradną. Niema nic po prostu. Co? Spróbuj w ciągłej nocy i zimnie iść dalej niż te piętnaście, dwadzieścia kilometrów. Szaleńcy tylko tak robią. Szaleńcy. Ty chyba nie jesteś szalony? Co nie? Nie jesteś? Gadasz sam ze sobą. Jesteś. Chociaż trochę. No przyznaj. Co? Nie! Ja nie jestem kimś. Gadasz ze sobą. Sam.? Pomogę. Tak. Podpowiadam. Podpowiadam. Racjonuj! Zaraz nic nie będzie. Nic. Umrzecie. Wszyscy. Mówię Wam! Umrzecie. Byłem daleko. W głowie daleko. Tam jest ciepło. Mówią, że słońce odchodzi. Odchodzi słońce! Przyjdzie. Przyjdzie do Was. Do Ciebie. Szykuj się. Masz ziarno? Masz?
NO, GDZIEŚ TAK BĘDZIE, KOŁO TEGO.DodgyDodgy


Wiadomości w tym wątku
Myślownia, czyli "Władcy Sumienie" - przez Dalewin - 15.04.2014, 21:01
Odp: Myślownia, czyli "Władcy Sumienie" - przez Dalewin - 19.04.2014, 11:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości