[IN GAME] 21 posiedzenie rządu
#81
Daniel E. A. Sassoon

Zamykam głosowanie. W głosowaniu dotyczącym wprowadzenia podatku do surowców brało udział pięciu członków rządu. Czterech poparło projekt.

W głosowaniu dotyczącym złotego polskiego głosowało Czterech członków rządu i wszyscy poparli projekt.

Dziękuję za udział w głosowaniu.
Odpowiedz
#82
Ja, Pióro

W związku z podpisanym porozumieniem z Radami Ludowymi, przedstawiam projekt dekretu który wprowadza w życie część jego postanowień w zakresie administracji, bezpieczeństwo oraz sił zbrojnych. Projekt dekretu który wprowadza w życie pozostałą część postanowień zostanie przedstawiony później.

Cytat:Dekret o nadzwyczajnej organizacji administracji na terenach Rad Ludowych
1. Na terenach działania Rad Ludowych wprowadza się nadzwyczajną organizację administracji.
2. Rady Ludowe zostają uznane za jednostki podziału terytorialnego kraju odpowiadające powiatom. W razie odmiennych postanowień wszystkie uregulowania dotyczące powiatów i ich organów, odnoszą się do Rad Ludowych. Rady Ludowe odpowiadają za sprawowanie i utworzenie administracji na terenach przez nich administrowanych, a także za realizację zadań publicznych niezastrzeżonych dla innych organów, w szczególności dla Rządu.
3. Na terenie Rad Ludowych działa Milicja, będąca służbą porządkową. Za działania Milicji odpowiada właściwa Rada Ludowa.
4. Rady Ludowe utworzą komisję rekrutacyjne i przeprowadzą pobór, zgodnie z obowiązującym prawem. Dotychczas istniejące oddziały wraz ze swoim dowództwem podporządkują się dowództwu armii i jako zorganizowane jednostki wejdą w skład sił zbrojnych. Również nowe formowane oddziały, w miarę możliwości, będą w całości wchodzić pod dowództwo armii.
4. Nadzór nad legalizmem działań rad będzie sprawował właściwy Wojewoda.
5. W województwach gdzie działają Rady Ludowe tworzy się stanowisko wicewojewody ds. Rad Ludowych. Wicewojewodę ds. Rad Ludowych powołuje Wojewoda spośród kandydatów przedstawionych przez Rady Ludowe z danego województwa.
5. Postanowienia niniejszego dekretu obejmują jedynie te Rady Ludowe które podpisały porozumienia z rządem i wypełniają jego postanowienia. Lista Rad Ludowych spełniających ww. kryterium jest prowadzona przez Ministra Spraw Społecznych.
6. Dekret wchodzi w życie natychmiast.
Odpowiedz
#83
Daniel E. A. Sassoon

Nie mam zastrzeżeń.
Odpowiedz
#84
*Jakoś w przerwie między jednym posiedzeniem a drugim, do obrad dołącza hetman wielki Ignacy Stokłosa i siada na wolnym miejscu.*
Odpowiedz
#85
Hławankowski
Proponuję, by owe regulacje przeprowadzić w formie ustawy.
Odpowiedz
#86
Ja, Pióro

Jeżeli nikt nie zgłossza zastrzeżeń, to proszę o przesłanie projektu do Króla z prośbą o opublikowanie... o witam pana Hetmana.
Odpowiedz
#87
Stokłosa

Witam panów ministrów.
Odpowiedz
#88
Ja, Pióro

Nalegam jednak na tryb dekretowy - przeciągnięcie na naszą stronę Rad Ludowych jest sprawą pilną, a delegaci sugerowali, że tryb dekretowy zachęci kolejne Rady do przystąpienie do porozumienia. Pozwoli to na uspokojenie sytuacji na tyłach oraz wzmocni nasze oddziały walczące z inwazją.

Specjalnie też wykroiłem z tego dekretu kwestię uwłaszczenia i uspołecznienia środków produkcji, by jego postanowienia budziły jak najmniejsze kontrowersje.
Odpowiedz
#89
Stokłosa

Nieco zmieniając temat... Jako hetman wielki sugeruję ponowną ewakuację rządu w kierunku wschodnim. Kolejna linia obrony będzie zapewne oparta o Niemen, a to zbyt blisko, żeby uznawać Wilno za bezpieczną siedzibę.
Odpowiedz
#90
Fryderyk J.K. Krokowski

Popieram Pana Pióro. Należy jak najszybciej wprowadzić te porozumienie poprzez dekrety, bowiem niektóre frakcje w Sejmie... *Przerwał na chwilę i spogląda tak podejrzliwie na co niektórych.* ...Mogą nie zechcieć go zatwierdzić. Mamy wojnę i potrzebujemy radykalnych rozwiązań.

Chciałem się też spytać jak wygląda sytuacja z umowami handlowymi z Wielką Brytanią oraz Brazylią, bo to dla mego resortu niezwykle ważna sprawa.
Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. (...) Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. (...) Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… Lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi! - Rotmistrz Witold Pilecki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości