Kanciapa: historie nieprawdziwe
Jan Tadeusz Wolski - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Późny okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-169.html)
+---- Dział: 6. Rekonkwista (1989) (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-119.html)
+----- Dział: Karty postaci (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-120.html)
+----- Wątek: Jan Tadeusz Wolski (/thread-497.html)

Strony: 1 2


Jan Tadeusz Wolski - UłanoHusarz - 24.06.2015

[Obrazek: jackstrong.jpg]
Jan Tadeusz Wolski
Wiek: 42 lata
Narodowość: Polak
Wiara: Ewangelik Augsburski
Stan Cywilny: W związku, ma dwójkę dzieci
Praca: Partyzant - Oficjalnie bezrobotny
Wykształcenie: Wojskowe - Oficerskie (Stopień Majora)
Pochodzenie Społeczne: Rodzina popierająca establishment, ojciec milicjant, a matka pracowała w domu. Zginęli po wkroczeniu sowietów.
Poglądy: Niegdyś: Socjalista, Zwolennik PZPR Teraz: Konserwatywny Liberalizm, Monarchizm, Nacjonalizm
Stanowisko: Dowódca Ruchu Oporu
+ Tajne Akcje
+ Sprawność Fizyczna
- Medialność
- Gry Parlamentarne


[Obrazek: web-sherlock.jpg]
Wojciech Teodor Mosiuszko
Wiek: 29 lat
Narodowość: Polak
Wiara: Katolik
Stan Cywilny: Kawaler
Praca: Inżynier
Wykształcenie: Techniczne, Matematyczne (Niepełne, uciekł z uczelni przed wydaniem dyplomu.)
Pochodzenie Społeczne: Rodzina w opozycji, ojciec skatowany przez UB, matka żyje i jest na utrzymaniu syna.
Poglądy: Konserwatywny Liberalizm, Monarchizm, Nacjonalizm
Stanowisko: Członek KOP z ramienia umiarkowanej prawicy
+ Organizacja i Pieniądze
- Kultura i Wykształcenie




Mosiuszko został przydzielony do okręgu gdańskiego w 1982 roku jako podkomendny Wolskiego. W tym czasie obaj się zaprzyjaźnili, a ten pierwszy zaraził Jana swoimi poglądami. Mimo stosunków w konspiracji, są serdecznymi przyjaciółmi.
Jan po wkroczeniu radzieckich zbuntował się z małym oddziałem i przeszedł do partyzantki. Co jakiś czas wychodzi do miasta, oczywiście pod przebraniem i fałszywym imieniem oraz nazwiskiem "Marcina Piotra Topolskiego".
Wojciech jako podkomendny Jana dostał zadanie agitacji politycznej, które wykonywał aż za dobrze. Dosyć szybko piął się w górę po drabince, aż oddelegowano go do KOPu, choć dalej ma kontakt z swym szefem.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski | Wojciech Teodor Mosiuszko - Szmer - 24.06.2015

1. W jakich okolicznościach Wolski został luteraninem?
2. Proponuję, żeby zbuntował się po wkroczeniu Sowietów z jakimś niewielkim oddziałem i uciekł do partyzantki.
3. Kto tu jest protegowanym kogo? (to samo zastrzeżenie, co do Wisznu)
4. W którym roku Mosiuszko trafił do Gdańska?
5. Stylistyka: "swoisty podkomendny", "swoisty dowódca" - wyciąłbyś te swoistości Rolleyes


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski | Wojciech Teodor Mosiuszko - UłanoHusarz - 24.06.2015

1. Jego rodzice byli Ewangelikami.
2. Poprawione.
3. Wojciech jest podkomendnym Jana = Wojciech jest protegowanym Jana. Smile
4. Poprawione.
5. To co powyżej.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski | Wojciech Teodor Mosiuszko - Szmer - 24.06.2015

1. I ojciec milicjant go ochrzcił? Tongue W 1947?
3. To zaznacz to i zostaw tylko Wolskiego w nazwie tematu.
4. Jako dziewiętnastolatek to chyba mógł zostać kimś raczej szeregowym i nie miałby czasu na studia. Poza tym, czy to nie za słaba pozycja, żeby sam dowódca okręgu zaczął przesiąkać poglądami? Chyba, że panowie bardzo się lubili...


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski | Wojciech Teodor Mosiuszko - UłanoHusarz - 24.06.2015

1. Łaj not? Może potem się ojciec nawrócił na komunizm?
3. Juuuż.
4. Zmieniłem na podoficerkę. Panowie bardzo lubią się, ale bez żadnych zboczeń mi tu proszę.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski - Saint/Pisces Aphrodite - 24.06.2015

Panowie bardzo lubią się, ale bez żadnych zboczeń mi tu proszę.

Po przeczytaniu tego dopisku ich przyjaźń na zawsze będzie wydawała mi się niejednoznaczna.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski - Szmer - 24.06.2015

Cichosza. Doświadczony Jan Tadeusz wprowadzał młodego przystojnego Wojciecha Teodora w wielki świat Big Grin

1. Jak ci zależy, może być, ale mnie to nie leży. Jak ktoś miał wstąpić do MO, to wstąpił zaraz po wojnie.
4. Chodziło mi o wiek i wykształcenie Mosiuszki.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski - UłanoHusarz - 24.06.2015

Ech... Źle zrozumiałem kontekst i się porobiło. Tongue

1. Wiesz, indoktrynacja działa z czasem, a przynajmniej w tym wypadku.
4. No cóż, mógł po prostu do woja się nie nadawać. (Ponownie zmienione na oficera. Smile )


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski - Szmer - 24.06.2015

Chodzi mi o to, że łączenie studiów wyższych z aktywną działalnością konspiracyjną to coś godnego przynajmniej jakiegoś wyjaśnienia.


RE: [Wn] Jan Tadeusz Wolski - UłanoHusarz - 24.06.2015

Troszku go postarzyłem. Dopisać jeszcze od którego roku jest w konspiracji, by mógł akurat skończyć studia?