Kanciapa: historie nieprawdziwe
[czasowo zawieszone] Pająkmrale - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Kanciapa (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Obszar startowy gier (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: [czasowo zawieszone] Pająkmrale (/thread-4.html)

Strony: 1 2


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - pajęczyca - 01.04.2014

Ja bardziej widziałam swoją Kongresówkę połączoną z demoEuropą po I Wojnie, silnej Lidze Narodów (Szmer wpadł na coś takiego w którymś temacie na starym forum). Gracze by dostali sytuację w której w Rosji coraz silniejsze są ruchy republikańskie (bo rządzi car) i Polacy stoją przed pytaniem: wspierać demokratyzacje Rosji i współpracować z innymi narodami Imperium czy wykorzystać zamęt by uzyskać niepodległość? Oczywiście w tle będą też inne stronnictwa.


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - Ruski - 01.04.2014

Rób to.


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - Szmer - 01.04.2014

Pająk, właśnie skomunizowane USA i ekspansja czerwonych na Rosję po wojnie z Japonią zniechęciło do konfliktów wszystkie państwa europejskie w moim pomyśle (tak że nie było I w.ś. w ogóle). Myślałem, żeby tam pozostały piękne monarchie, ale mogłyby się z czasem demokratyzować. A Polska mogłaby być wtedy ostatnim bastionem białej Rosji jednocześnie, jak to bywało u Witkacego Smile ("Nienasycenie" to piękna anteczna książka)


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - pajęczyca - 01.04.2014

Pierwszą wojnę widzę jednak jako niezbędną z kilku powodów:

1) Istnienie Austro-Węgier, II Rzeszy i Rosji jednocześnie niestety prędzej czy później doprowadziłoby do konfliktu.
2) Chciałbym przesunąć granicę przynajmniej za Grodno, Białystok i Wilno. Ale to wszystko, Galicja przy Austrii albo Węgrzech.


Jakby Polska była bastionem "białych" jednak musiałaby być spora, przynajmniej w granicach II RP.


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - PYRALGINA - 01.04.2014

Chcę grać.? :-[


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - Szmer - 02.04.2014

Cytat:Polacy stoją przed pytaniem: wspierać demokratyzacje Rosji i współpracować z innymi narodami Imperium czy wykorzystać zamęt by uzyskać niepodległość?
Jesteś pewien, że ktoś wybierze pierwszą opcję, jeśli naprawdę będzie możliwość obu? Big Grin


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - pajęczyca - 02.04.2014

Ja bym wybrał Tongue
Poza tym pomysł Wisznu i tak lepszy Sad


Odp: [czasowo zawieszone] Pająkmrale - Ruski - 02.04.2014

Też bym wybrał.