Kanciapa: historie nieprawdziwe
Pytania co do świata - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Szczytowy okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-168.html)
+---- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-103.html)
+----- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień: organizacja (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-58.html)
+------ Dział: Informacje o scenariuszu (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-59.html)
+------ Wątek: Pytania co do świata (/thread-280.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Pytania co do świata - Szmer - 18.07.2014

Nie wiem, jak to sobie wyobrażasz. Może jest jakiś wyraźny zapis, że da się go odwołać za przestępczą działalność, tyle.


RE: Pytania co do świata - Lucyfer - 18.07.2014

A jest jakiś Trybunał Stanu, czy coś takiego co mogłoby go zdjąć za jakieś delikty konstytucyjne?


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 18.07.2014

Chciałem zadać to samo pytanie co Wisznu.

Kurde, jeszcze przed startem tak jasno dajemy do zrozumienia, na kogo kręcimy sznur Big Grin


RE: Pytania co do świata - Szmer - 18.07.2014

Konstytucja marcowa miała TS, więc czemu nie. Ale serio, szczegóły później.


RE: Pytania co do świata - Szmer - 18.07.2014

Aha, wśród pytań Czerwa o sytuację z ministrami zapomniałem o jednej rzeczy, którą miałem w głowie przy pisaniu scena. Ten "dziwny" system to jest w dużej mierze reakcja przeciwko systemowi kanclerskiemu, który de facto obowiązywał wcześniej i do dziś obowiązuje w Prusach. Te ministerstwa policji, przemysłu i skarbu wybiera IP dlatego, żeby nie było "tyranii kanclerza", czyli premiera, którego by posłowie wybrali, a on potem wykręca nie wiadomo co. Wybór konkretnych resortów jest oczywiście nieprzypadkowy (na przemyśle szczególnie zależało Robochłopowi). Także takie jest tło historyczne.


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 19.07.2014

Właściwie, to czemu radykałami ZOL są naziole a LAP faszole? Ci pierwsi obchodzili Święto Pracy i w grze są ponoć bardziej lewaccy niż irl, z kolei ci drudzy w 1926 byli przeciwko przewrotowi majowemu, bo lewacki.


RE: Pytania co do świata - Szmer - 19.07.2014

Główna różnica jest w stosunku do kwestii narodowościowej. Naziole to polscy szowiniści, faszyści to totalistyczni czciciele państwa & wodza, stąd gdzieś tam na przykład się plącze białoruski faszysta w LAP.


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 19.07.2014

Gospodarczo ten rozkład jest całkiem niekonsekwentny. Growi naziole wydają się łatwiej akceptujący system nakazowo-rozdzielczy niż faszole a są w obozie który domaga się likwidacji gospodarki planowej. Co do kwestii narodowościowej, irl istniały Białoruska Partia Narodowo-Socjalistyczna i faszystowskie Pogotowie Patriotów Polskich Tongue


RE: Pytania co do świata - Szmer - 19.07.2014

Jak widać, ingame nie dla wszystkich podział gospodarczy jest tutaj najbardziej kluczowy.


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 19.07.2014

To muszą się jedni i drudzy strasznie męczyć.