Kanciapa: historie nieprawdziwe
Pytania co do świata - Wersja do druku

+- Kanciapa: historie nieprawdziwe (//kanciapa.pbf.net.pl)
+-- Dział: Archiwum Kanciapy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Szczytowy okres wczesnokanciapowy (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-168.html)
+---- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-103.html)
+----- Dział: 4. Czerń, Biel, Czerwień: organizacja (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-58.html)
+------ Dział: Informacje o scenariuszu (//kanciapa.pbf.net.pl/forum-59.html)
+------ Wątek: Pytania co do świata (/thread-280.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Pytania co do świata - Szmer - 17.07.2014

Rota może zostać Tongue


RE: Pytania co do świata - Ogar - 17.07.2014

Cytat:Przymusowa praca to jest "przegięcie" Mroczniaka, ale w zasadzie nikt się tam nie patyczkuje i już brutalne traktowanie schwytanych partyzantów jest na porządku dziennym. Inna sprawa, że to w dużej części odpowiedź na ich własne barbarzyńskie zachowania, tortury, terroryzm, okrutne zadawanie śmierci itd. Więc wojsko postępuje brutalnie, ale ze swojej perspektywy i tak znacznie łagodniej i bardziej cywilizowanie niż rosyjskie podziemie. Wieści o krwawych wyczynach np. komunistów i białych szeroko relacjonuje prasa od lat.

A jaka jest skala tych walk-setki, tysiące czy dziesiąstki tysięcy ofiar starć rocznie(wyżej to już chyba regularna wojna a tego chyba nie ma)? I powiązane z tym pytanie, na ile jest to wszystko stabilne.


RE: Pytania co do świata - Szmer - 17.07.2014

Z tą stabilnością to jest rozmaicie, raczej idzie ku gorszemu w ostatnich latach. Bliżej mogą o tym mówić eventy. Ze strony Polski to ginie rocznie od kilkunastu w porywach do ok. 30 żołnierzy (choć zdarzyły się ze dwa-trzy razy dość krwawe incydenty większych walk, odbijające się bulwersem prasy i opinii publicznej). Ale bywały też lata, że prawie nic się nie działo. Straty Rosjan są większe, zwłaszcza jak jakiś ambitny generał się uweźmie na jakieś zgrupowanie.


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 17.07.2014

Celowałbym raczej w rząd wielkości wyżej. Kilkunastu rocznie to może ginie wskutek wypadków.


RE: Pytania co do świata - Ogar - 18.07.2014

Cytat: Ze strony Polski to ginie rocznie od kilkunastu w porywach do ok. 30 żołnierzy

Szmer ale takie straty po stronie Polski to jest "prawie pokój", a nie żadne problemy ze stabilizacją Smile W Meksyku to większe problemy mają z kartelami narkotykowymi, niż my z podobno niestabilnym rejonem.

Znaczy dla mnie takie straty mogą być, tylko z opisu świata rozumiałem, że to nieco bardziej gorący region.


RE: Pytania co do świata - Szmer - 18.07.2014

Może trochę za bardzo zasugerowałem się współczesnymi wojnami Tongue To powiedzmy, że od 50 do 150, sęsowniej?


RE: Pytania co do świata - Ogar - 18.07.2014

Tak, wiesz mi jakoś na super dużej skali walk nie zależy Tongue


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 18.07.2014

Czy prezesa UPG można odwołać w czasie pełnienia kadencji? I kiedy zaczęła się kadencja obecnego?

EDIT: Aha, sorry, nie skojarzyłem Lufy z opisu świata.


RE: Pytania co do świata - Szmer - 18.07.2014

Adam Lufa wszedł na stołek w 1941 (zmienia się w zasadzie w lata nieparzyste). Prezes UPG jako urzędnik z założenia apolityczny jest nieusuwalny, ale może sam zrezygnować, co zapewne zrobi na początku gry.


RE: Pytania co do świata - Czerwony - 18.07.2014

A jeśli okazuje się jednak upolityczniony to nie ma za to konsekwencji? Tongue