17.11.2015, 21:00
Cytat:
Wacław Badura
Specjalności:
Medialność,
Przekabacanie zwolenników
Słabości:
Kultura i wykształcenie,
Organizacja i pieniądze
Biografia:
Wacław Badura (ur. 21 lutego 1950 roku w Białymstoku) - robotnik, w latach 1976-1981 Przewodniczący Rady Zakładowej w Zakładach Mięsnych w Białymstoku do roku 1981 członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej z której wystąpił po interwencji Układu Warszawskiego wskazując nieporadność władz partii i państwa. Członek Komitetu Białostockiego PZPR.
W 1965 ukończył naukę w szkole podstawowej z dostatecznymi osiągnięciami w edukacji, po czym rozpoczął naukę jako mechanizator rolnictwa w trzyletniej szkole zawodowej. Po zakończeniu nauki pracował w PGR na stanowisku traktorzysty i operatora maszyn rolniczych aż do przeniesienia się w roku 1974 do Białostockich Zakładów Mięsnych. W młodości należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1970 wstąpił do PZPR, aż do roku 1981 gdy z niej wystąpił. Członkostwo w organizacjach ukształtowało jego poglądy polityczne, które z czasem ewoluowały i wypracowały własną wizję opartą na socjalizmie.
Wraz z upływem czasu w latach 80 założył w Białymstoku partię/organizację polityczną pod nazwą Ludowy Sojusz Robotniczy.
Ma żonę Halinę, córkę Annę urodzoną w 1976 i syna Karola urodzonego w roku także 1976 który zginął w rozruchach zastrzelony przez radziecki patrol wojskowy na obrzeżach Białegostoku wracając do domu. Wraz z żoną i córką przedostał się do Łodzi jako delegat KOP z ramienia okręgu białostockiego. Tam też założył swoją organizację polityczną.
Ludowy Sojusz Robotniczy
Podstawy ideologiczne: Patriotyzm, Lewica, Socjalizm, Socjalizm rynkowy, interwencjonizm gospodarczy,
Partia lewicowa działająca w celu poprawy losu ludu polskiego poprzez pełen rozwój gospodarczy i społeczny państwa. Teoria LSR składa się z trzech filarów socjalizmu:
1. Walka z wyzyskiem i ochrona państwa i obywatela,
2. Interwencjonizm gospodarczy,
3. Budowa Socjalizmu sposobem demokratycznym.
W tym celu LSR chcę wspierać rozwój technologii, zreformować, ale nie znosić gospodarki socjalistycznej, zezwolić na zakładanie działalności gospodarczej w odpowiednio unormowanym stopniu oraz krzewić wspaniała tradycję i kulturę PRL której władza i partia zdrajców-sprzedawczyków się sprzeniewierzyła i sprzedała ojczyznę, a także walczyć z wyzyskiem wobec ludu robotniczego i ogólnie całego narodu przez wrogów.