16.07.2014, 00:10
16.07.2014, 00:51
Cytat:
Grzegorz Zawadzki - urodzony 10 maja 1889 roku w Piaskach pod Lublinem. Ojciec Zawadzkiego był pracownikiem lokalnej administracji państwowej a matka była nauczycielką. Rodzina wyznawała wiarę luterańską, jak duża liczba ludności w okolicy Piask.
W 1901 rozpoczął nauki w Lubelskiej Szkole Średniej im. Staszica, po ukończeniu Gimnazjum w Piaskach. W 1904 zakończył nauki w Lublinie i wrócił do Piask zastanawiając się nad swoją przyszłością, planował udać się na studia albo do Paryża albo do Petersburga jednak upadek obu Cesarstw w 1905 roku zmieniły jego plany a szesnastoletni Grzegorz zaciągnął się do Wojska Polskiego i wziął udział w walkach przeciwko komunistom w Rosji. Było to jego pierwsze zetknięcie się z wojskiem i od razu wiedział że tu jest jego przyszłość.
W latach 1906-1911 uczył się w Korpusie Kadetów w Kaliszu który zakończył ze stopnie podporucznika. W czasie służby w Wojsku Polskim w czasie pokoju doszedł o stopnia kapitana i też z takim stopnie wszedł w I Wojnę Światową. Pierwszy rok spędził w kontyngencie polskim w który zajął Bawarię i ostatecznie miał trafić na front zachodni i tam jego jednostka miała ostatecznie operować. Załapał się jednak tylko na kilka miesięcy wojny pozycyjnej gdyż sytuacja na wschodzie zmusiła i Prusy i Polskę do przerzucenia części sił na wschód. Nie zdążył jednak na Bitwę Warszawską ale wziął udział w ofensywie na Rosję podczas której otrzymuje kolejno stopnie Majora, Podpułkownika i Pułkownika. W ostatniej fazie samodzielnie dowodził pułkiem kawalerii doceniając mobilność na dużych terenach. W latach 1918-1933 walczył z różnej maści powstańcami w Rosji operując w okolicach Riazania.
W 1934 roku ściągnięty wraz z oddziałem na zachód bierze udział w walkach w Niemczech. Pod koniec 1935 roku po walkach o Drezno otrzymuje stopień Generała Brygady. W 1937 roku po roku urlopu zostaje skierowany ponownie na wschód i operuje w okolicach Petersburga. W styczniu 1942 roku wraca na urlop do Warszawy gdzie doceniony przez wysokie dowództwo otrzymuje pracę w Sztabie Generalnym Jego Królewskiej Mości, wtedy zaczyna też budowanie politycznych znajomości i wkracza do Warszawskiej polityki. W kwietniu 1942 po aferze rozpoczętej przez Kurier Warszawski zostaje mianowany przez Króla Ministrem Wojny w całym tym zamieszaniu politycznym szybko dostaje łatkę ostatniej nadziei LAP i piłsudczyków przed totalną porażką.
16.07.2014, 00:58
W zasadzie ox-spox, będziemy później to docierać.
Tylko jeśli chcesz się mocniej angażować w LAP, to tak jak mówiłem -- dłuuugi urlop albo najlepiej emerytura (tu jakaś nieprzyjemna chroniczna choroba, niepozwalająca przebywać w warunkach polowych, może pomóc). I dopisałbyś wówczas członkostwo w partii do bio, oczywiście oficjalnie od niedawna.
Tylko jeśli chcesz się mocniej angażować w LAP, to tak jak mówiłem -- dłuuugi urlop albo najlepiej emerytura (tu jakaś nieprzyjemna chroniczna choroba, niepozwalająca przebywać w warunkach polowych, może pomóc). I dopisałbyś wówczas członkostwo w partii do bio, oczywiście oficjalnie od niedawna.
16.07.2014, 01:00
Ja wiem że chcesz mi ujebać nogę Pomyślimy głębiej jak się ruszy
16.07.2014, 08:02
Chciałbym ustalić jedną rzecz, która powinna być cechą sensownego systemu politycznego i jako taka jest na Ante nieoczywista: ministrowie "królewscy" i "senatorscy" mają oczywiście działać zgodnie z polityką rządu a nie jako suwerenni panowie na włościach? W swoich instytucjach, rzecz jasna, dbają o interesy reżymu ale nie powinni działać na własną rękę.
16.07.2014, 08:07
Co się stało z terytoriami za Uralem i w Azji Środkowej? Obstawiam, że w Azji Środkowej mogły powstać jakieś mniej lub bardziej niepodległe państwa na wzór dzisiejszych ale co z Syberią i dalej położnymi na wschód terenami to nie mam pomysłu Bo zakładam, że Japonia dostała tereny maksymalnie 100-200 km w głąb kontynentu.
16.07.2014, 08:16
Jako, że Polska pod względem rolnictwa dość mocno różni się od Prus i minęło sporo czasu od RR w Prusach mógłbyś napisać coś więcej o reformie rolnej? Szczególnie o tym, czy jeszcze są wypłacane odszkodowania, jak duże są gospodarstwa rolne, ile zostało sporych gospodarstw, czy wszystko zostało rozparcelowane, jak dużo było korupcji i niesprawiedliwych podziałów ziemi w czasie RR, itd.
Jaki jest poziom alfabetyzacji?
Ile ludzi mieszka na wsi, a ile w miastach?
Jaki jest poziom alfabetyzacji?
Ile ludzi mieszka na wsi, a ile w miastach?
16.07.2014, 08:16
Pewnie częściowo są kontrolowane przez siły wierne Sowietom, lokalne bandy, Mongolię, niepodległe państwa typu Emirat Buchary/Samarkandy/Chiwy. Fajnie by było gdyby gdzieś w okolicach Omska powstał jakiś rząd białych czy coś.
16.07.2014, 08:18
Biali na wyspach i Kamczatce to byłoby coś. Przecież rządziłby nimi Admirał.
16.07.2014, 08:24
Kamczatka pewnie jest japońska ale gdzieś w centrum to już jak najbardziej. Flota rzeczna na Ob!